Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T10:08:52+01:00
Nie ma dwóch identycznych ludzi, którzy zgadzaliby się ze sobą w każdej kwestii. Każdy jest inni i ma swoje poglądy na świat.
W poniższej pracy postaram się przedstawić co dla mnie, człowieka młodego, jest źródłem szczęścia.
Próbując sobie odpowiedzieć na to pytanie zajrzałam do słownika, gdzie znalazłam definicje, że szczęście to uczucie zadowolenia, radości i wszystko wywołujące ten stan. Skoro każdy ma swoje poglądy na świat i inaczej odczuwa niektóre bodźce to znaczy, że moje źródła szczęścia będą się nieznacznie różnić od źródeł innych ludzi.
Wiele ludzi, książek i filmów mówi, że to miłość jest źródłem szczęścia. Faktycznie bez wątpienia się z tym zgadzam, że to człowiek człowiekowi potrzebny jest do szczęścia. Argumentem na to może być książka ?Tristan i Izolda?, bohaterowie mimo zakazów kochają się i dzięki sobie są szczęśliwi. Lektura ?Romeo i Julia? mówi, że nie można żyć bez miłości. Miłość niewątpliwie jest ważnym elementem naszego życia, ale dla mnie nie jest ona źródłem szczęścia. Miłość jest wspaniała do pewnego momentu, później przeradza się w rutynę, następnie ból i cierpienie. Uczucie, które jest wspaniałe, ale rani nie może dawać mi zadowolenia i radości.
Szukając źródeł szczęścia natknęłam się na fraszkę Jana Kochanowskiego
?Na zdrowie?. Podmiot liryczny mówi o walorach zdrowia i, że to ono jest najcenniejsze,
a więc jest źródłem szczęścia. Człowiek póki nie straci zdrowia nie docenia jakie ono jest ważne. Bez zdrowia człowiek nie będzie nigdy szczęśliwy. Jednak w ten argument nie uwierzą nigdy ci, którzy byli chorzy tylko na grypę. Człowiek to taka istota, która musi coś stracić, by to docenić.
Pewna książka pt.: ?Skąpiec? mówi, że pieniądze szczęścia nie dają. Jednak ludzie żyjący w XXI wieku nie zgadzają się z tym. Myśląc, że fortuna pozwoli im być szczęśliwymi stawiają wszystko na karierę i życiowe biznesy. Kiedy już zgromadzą wystarczające fundusze i, gdy już jest za późno na zmiany, widzą, że pieniądze nie są źródłem szczęścia.
Pamiętam, że lektury z podstawówki mówiły o przyjaźni. ?Spotkanie nad morzem? było jedną z wielu książek uczących, że to przyjaźń jest źródłem szczęścia. Jednak czy
w dzisiejszym świecie ludzie egocentrycznych można wierzyć w odwzajemnioną
i bezgraniczną przyjaźń; myślę, że nie. Jednak, gdyby istniała taka, nieskazitelna przyjaźń, byłaby pewnie dla mnie źródłem szczęścia.
Moje dotychczasowe życie opiera się na edukacji. Wiele razy zastanawiałam się, czy sukcesy odnoszone w tej dziedzinie mogą być dla mnie źródłem szczęścia. Doszłam
do wniosku, że na pewien okres czasu, tak. Dobre wyniki w nauce są moimi owocami ciężkiej pracy, które wiele razy wywołują we mnie zadowolenie i radość, a uczucia te są oznaką szczęścia.
W swojej pracy nie mogę jednoznacznie stwierdzić co jest dla mnie źródłem szczęścia, bo zadowolenie i radość sprawia mi wiele rzeczy, ale każda z nich ma jakąś swoją ?wadę?.
Moim zdaniem powinniśmy dążyć do szczęścia duchowego, a nie fizycznego. Tak więc stwierdzam, że to przyjaźń i miłość będą dla mnie w przyszłości źródłami szczęścia.
Każdy człowiek indywidualnie musi się zastanowić co jest jego źródłem szczęścia
i nieustannie dążyć do niego.