Wiele cywilizacji starożytnych przywiązywało duza wagę do spraw związanych z życiem pozagrobowym. Wiazało się to z przygotowaniem ciała zmarłego do dalszej wędrówki, wyposażeniem grobu, wznoszeniem monumentalnych grobowców. Wybierz jeden ze sposobów chowania zmarłych w cywilizacjach starożytnych i opisz go w formie krótkiego listu.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-31T23:35:53+01:00
Od srodka. Droga Aniu!
akapit. Na wstepie mojego listu chcialbym Cie serdecznie pozdrowic. Pisze do Ciebi, gdyz chcialabym Ci opowiedziec o wym, jak w starozytnych cywilizacjach przywiazywano wage do zycia pozagrobowego.
akapit/ Kiedy w Stazozytnym Egipcie umieral czlowiek od razu po jego smerci rozpoczynala sie zaloba. Ciala zmarlych mumifikowano ,poniewaz Egipcjanie wierzyli, że jeśli ciało zabalsamuje się, to człowiek dalej będzie żył w świecie umarłych.
W trakcie tego obrzedu wyjmowano wszystkie narzady.zostawniano jedynie serce ,gdyz wierzono,ze bedzie ono wazone na sadzie Ozyrysa.Dobrzy ludzie otrzymywali nagrode ,a zlo kary. Bogaci byli chowani w monumentalnych piramidach . wkladano do ich grobowcow rozne przedmioty.
akapit. Dzis wiele sie zmienilo w sposobie chowania zmarlych. Jednak nadal niezmienne jest nagradzanie ludzi prawych,a karanie grzesznych.

i podpis na koniecTwoj


pozdrawiam
1 4 1