Odpowiedzi

2010-02-01T12:00:30+01:00
Zenon Ziembiewicz to główny bohater powieści Zofii Nałkowskiej ,,Granica''. Jego życie opisane zostało od najmłodszych lat,aż do dorosłości. Przedstawione są jego rozterki,nie moralne postępowanie oraz wiele innych zachowań.
Główny bohater to młody,przystojny i pełen energii mężczyzna. Pochodzi z Boleborzy. Jego rodzice to Walerian i Żancia Ziembiewiczowie. Zenon studiował w Paryżu i rzadko odwiedzał rodziców,ale zawsze kiedy przyjeżdżał czuł coraz większą niechęć ,czuł się obco we własnym rodzinnym domu.
Ziembiewicz za wszelką cenę chciał być inny niż jego ojciec nie chciał popełniać tych samych błędów co on.Kiedy przebywał w Paryżu poznał tam Adelę ,dziewczyna była w nim bardzo zakochana,lecz ten był obojętny wobec jej uczuć ,nigd jej nic nie obiecywał. Wyjeżdżając kazał jednak opiekować się nią Karolowi kiedy chorowała. Po powrocie do Boleborzy Zenon spotkał Justynę Bogutównę pocieszał ją kiedy zmarła jej matka. Jednakże brnął w to popadając w kolejny romans z nią,kiedy to wyznał miłość Elżbiecie. Chciał to skończyć jednak nie potrafił bał się powiedzieć Justynie ,że to koniec. Zenon dowiedziawszy się ,że zostanie ojcem dziecka Bogutówny odepchnął ją i pozostawił samą. Okłamał Biecką co nie wyszło mu na dobre. Mimo ,że Ziembiewicz chciał być inny niż jego ojciec robił dokładnie to samo co on. Kłamał,oszukiwał kobiety i popadał w liczne romanse. Zenon nie powiedział Elżbiecie o tym ,że zostanie ojcem . Kobieta dowiedziała się o tym sama podczas rozmowy z Justyną.
Główny bohater to egoistyczny,samolubny,zakłamany człowiek. Prowadził Życie jak gdyby zawsze był wolny.Zdradzał narzeczoną .okłamywał ją czuł iż nie powinien tak robić lecz popęd był silniejszy i nie zrobił nic w kierunku by to zmienić.
Moim zdaniem dla Zenona liczyły się tylko jego przyjemności i nie myślał ,że w ten sposób rani kobiety,które naprawdę go kochają . Rozkochiwał je w sobie ,nie mając pojęcia ,że cierpią przez niego.
Ziembiewicz to postać zdecydowanie negatywna,która swoje szczęście buduje na nie szczęściu innych. Bohater słysząc wiadomość o swoim ojcostwu nie poczuł się do tego by wziąć za to odpowiedzialność oraz nie zrobił nic by nie stała sie krzywda niewinnemu dziecku ,które Justyna usunęła. Same pieniądze to nie wszystko ,odepchnął ją by żyć szczęśliwie z Elżbietą .
Zenon Ziembiewicz to człowiek zły i nie godny zaufania żadnej kobiety.
1 1 1