Odpowiedzi

2010-02-01T13:03:25+01:00
Jedną z moich ulubionych książek,która najbardziej utkwiła mi w pamięci jest powieść ,,Tajemniczy ogród". F.M. Burnett nadała jej taki tytuł, ponieważ krył on wiele tajemnic i przyczynił się do rozwiązania różnych spraw.
Tajemniczy to nieodkryty, pełen zagadek, ciekawy, interesujący, zakazany, nieodgadniony, z dreszczykiem emocji.Ogród skrywał tajemnicę śmierci żony Archibalda Cravena. Kobieta opiekowała się ogrodem, uwielbiała róże. Pewnego razu gałąź uderzyła kobietę, która zmarła.Właściciel zakazał mówienia o śmierci żony.
Tajemniczy ogród skrywał pod swą ,,szarą powierzchnią"prawdziwe cuda natury.Okazało się,iż w tym ponurym szarym miejscu było wiele zwierząt tętniących życiem i mnóstwo przepięknych rodzajów roślin.
Colinowi do pełnego szczęścia i zdrowia potrzeba było przyrody i miłości.Dzięki poznaniu tajemniczego ogrodu chłopiec wreszcie odzyskał chęć do życia.
Ogród ,,doprowadził'' do tego, że trójka nieznanych sobie wcześniej ludzi,w ciągu kilku tygodni poczuła, jak to jest, gdy ma się u swego boku prawdziwych przyjaciół.Dick, Colin i Mary tylko dzięki odnalezieniu ogrodu stali się naprawdę szczęśliwi.
1 5 1
2010-02-01T13:13:14+01:00
Moją ulubioną książką jest Abarat napisany przez Clive Barker. Jest to książka opowiadająca o losie Candy, która mieszkała w Kurczakowie. Pewnego dnia Candy spotyka przybysza dosłownie z innego świata, który zabiera ją w podróż po archipelagu 25 wysp, w czym każda oznacza 1 godzinę dnia, a 25 czas poza czasem. Może wydaje się to dziwne, ale ma jakiś ukryty sens. Candy była jedyną osobą, która uciekła z 25 godziny cała i zdrowa. Była ona bowiem cudownym dzieckiem. Candy podróżowała cały czas po archipelagu i poznawała nowe istoty. Król nocy - ścierwnik zakochał się w Candy i mimo wszystko chciał ją złapać, co jednak nigdy mu się nie udało, bo Candy zawsze uciekała przed nim.

Bardzo serdecznie polecam tą książkę.
1 1 1