Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T14:30:46+01:00
W dzisiejszych czasach,aby odnieść sukces trzeba być bezwzględnym. Niektórzy "idą po trupach" - tak jak zrobiła Balladyna z tragedii Juliusza Słowackiego.
Główne bohaterki utworu - Alina i Balladyna, to wiejskie siostry. Mimo, iż były siostrami, zadziwiająco różniły się od siebie, tak samo wyglądem jak i charakterem. Alina postrzegana była jako ta lepsza siostra. Młodsza Alina, jasnowłosa, niebieskooka, zawsze pogodna, uśmiechnięta, skora do żartów, okazuje matce serce i szacunek: „Nie! nie, nie, jutro odpoczywa matka”. Troszczy się o nią. Jest czuła i przymilna, widać, że naprawdę siostrę i matkę kocha. Ma współczujące, gorące serce.
Balladyna zaś była jej kompletnym przeciwieństwem - ciemnowłosa i ciemnooka dziewczyna stanowiła kontrast z młodszą siostrą. Ponad to Balladyna była rozpieszczona i próżna. Nie lubiła ani nie miała ochoty pomagać matce. Zawsze próbowała iść po najmniejszej linii oporu. Chciała mieć coś ale nie starać się o to. Dziewczyna była bezwzględna - najpierw dla pieniędzy zabiła własną siostrę. Zależało jej tylko na władzy i bogactwie. Później uśmiercanie innych przychodziło jej z zadziwiającą łatwością.
Co zawiniła jej siostra? Myślę, że Alina oddałaby władzę siostrze. Ta jednak chciała zrobić wszystko po swojemu. I udało jej się. Dotarła na szczyt. Była sama, nikt jej nie lubił, ludzie się jej bali. Czy na pewno o to jej chodziło? Ze szczytu szybko spadła. Uważam, że na śmierć zasłużyła.