Odpowiedzi

  • ellu
  • Rozwiązujący
2010-02-01T14:29:57+01:00
Czyste serce może Pan/Pani osiągnąć poprzez:
1. Rachunek sumienia i tak dzień po dniu patrzeć i zadać sobie pytanie: czy tego dnia zrobiłem/zrobiłam coś nie tak?
2.Pójść do spowiedzi i powiedzieć wszystkie grzechy jakie znamy, a jeśli po zakończonej spowiedzi coś się nam przypomni, to trzeba znów iść do księdza i powiedzieć: Proszę Księdza, zastępcę Jezusa, by jeszcze raz wysłuchał moich grzechów, które przypomniały mi się i nimi obraziłem/am Pana Boga, ale nie doszło do zatajenia.
3. Starać się modlić do Jezusa. Boga, Maryi. Nie popełniać ciągle tych samych grzechów. Być wdzięcznym wszystkim, którzy coś dla nas zrobili.
2010-02-01T14:56:53+01:00
Czyste serce będzie pan miał jeżeli:
1. Będzie się pan modlił codziennie dwa razy ( rano i wieczorem)
2. Będzie się pan starał nie grzeszyć
3. Będzie pan czynił dobre uczynki innym
4. Będzie pan chodził raz w miesiącu do spowiedzi i wyspowiadał się ze wszystkich grzechóów, i nie zatajał przed księdzem żadnej zbrodni czy grzechu.
5. Będzie pan uczęszczał na mszę świętą w każdą niedziele i święta.
6.Będzie pan zadawał sobie czasami pytanie , czy czasem nie popełniłem czegoś źle? CCzy kogoś nie pkłamałem lub nie zgrzeszyłem.
7.Będzie pan wdzięczny komuś gdy ktoś coś zrobi dla nas miłego.
Myślę że pomogłam i licze na naj :)


2010-02-01T17:49:03+01:00
Prosze o chodzenie w niedziele do koscioła, spowiadanie sie z swoich grzechow raz w miesiacu , staranie sie jak najmniej grzszyc, pomagac starszym a takze mlodszym. Szanowac nauczycieli ale rowniez rowiesnikow i bliznich swych oraz modleniu sie i sznowaniu slow bozych.