Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T14:48:08+01:00
Nowy cel w życiu

Ania , utraciwszy swoją przyjaciółkę Dianę , postanawia wrócić do szkoły i walczyć o pierwszeństwo w nauce.Jej konkurentem był Gilbert Blythe.

Ania w roli zbawcy

Pani Linde Maryla I p.Barry pojechali na spotkanie.Do ani przybiega Diana prosząc , aby ratowała jej siostrę,która choruje na krup.Gdy Mateusz pojechał do lekarza m Ania mając doświadczenie w leczeniu tej choroby , gdyż pielęgnowała dzieci pani Hammond , zajęła się chorą dziewczynką.Lekarz po przyjeździe uznał , że uratowała jej zycie.Mama Diany przeprosiła małą wybawicielkę.

Koncert , katastrofa i wyznanie winy..

Diana z okazji urodzin zaprosiła Anię na koncert.Dziewczynka cieszyła się na myśl,że będzie spała w ich gościnnym pokoju.Po powrocie do domu urządziły konkurs w skakaniu do łóżka,gdy nagle pościel poruszyła się.Okazało się , że śpi tam ciotka Diany-Józefina.Starsza pani obraziła się i postanowiła wyjechać .Zmieniła zdanie słysząc przeprosiny Ani.

Bezdroża wyobraźni

Ania bała się przejść przez las duchów-tak nazywała sosnowy lasek-wyobrażając sobie , że w tym lesie straszy.Maryla przełamała jej opory nakazując jej , aby poszła właśnie tamtędy.Ania zdała sobie sprawę , że jest to tylko jej wymysł.

Nowe zastosowanie kropli walerianowych

Do Avonlea przyjechał nowy pastor-pan Allan.Odwiedzał kolejno wszystkich parafian i gdy przyszła pora na Zielone Wzgórze,Ania upiekła tort .Okazało się , że zamiast proszku do pieczenia dodała krople walerianowe.Była zrozpaczona , ale pastorowa zdołała ją pocieszyć.

Odwiedziny Ani u pastorostwa

Ania została zaproszona na podwieczorek do pastorów.Tam zaprzyjaźnia się z panią Allan .Na wieść o przybyciu nowej nauczycielki-Muriel Stacy--Ania niecierpliwie oczekiwała na rozpoczęcie nauki w szkole .

Ofiara Ani dla sprawy honorowej

Diana zaprosiła do sb koleżanki.Bawiły się w wyzwania. Ania została wyzwana do przejścia po szczycie dachu.Dziewczynka uznała to za sprawę honorwą i podjęła próbę.Spadła , łamiąc nogę.Własna wyobraźnia i odwiedziny Diany umiliły jej czas choroby .

Wychowankowie panny Stacy urządzają koncert

Ania powraca do szkoły.Nauczycielka postanawia w sw.bożego narodzenia urządzić koncert . Ania miała brać udział w dwóch dialogach.

Mateusz funduje Ani bufiaste rękawy

Mateusz na wigilię ofiaruje Ani satynową sukienkę z bufkami.Ciotka józefina zaś wysyła jej pantofelki.Resztę napiszę jutro . Chyba że wystarczy , to napisz :)
naprawdę już nie mogę .Starałam się i mam nadzieję że to docenisz :) Czekam na naj :)
4 5 4