PROSZE PRZETŁUMACZCIE MI TO NA DZIŚ <prosi>

Mieszkam w Woli Zarczyckiej. Jest to wieś która znajduje się niedaleko Leżajska. Na wsi jest super! W lecie jeżdże na rowerze i rolkach. Spotykam się z przyjaciółmi i chodze z nimi na basen. W zimie chodze na sanki i razem z kolegami na kuligi. Bardzo lubie życie na wsi ponieważ jest tu cicho, spokojnie i najważniejsze jest tu bardzo zielono.Nie musi być to być dokładnie tak samo jak tu napisałam ale żeby nie zmieniać faktów i żeby miało to sens:):):)
daje naj :):):):):)

3

Odpowiedzi

2010-02-01T15:36:30+01:00
I live in Will Zarczyckiej. It is a village which is located near Lizhensk. In the countryside is great! In the summer, cycling and inline skating. I meet up with friends and walk with them to the pool. In winter, the sleigh and walk along with his colleagues on the sleigh. I really like life in the country because there is a quiet, peaceful and most importantly is very green.

DOKŁADNIE TAK JAK NAPISAŁAŚ :))
2010-02-01T15:40:17+01:00
I lived in Wola Zakrzycka. This village lies near Leżajsk. In village is great ! In summer I commute on cycle and rolls. I meet with my friends and we going to swimming pool. In winter I going to sleds and to Sleigh ride with firends. I really like life at village becouse here is quietly and greenly :)
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T15:43:33+01:00
I live in Wola Zarczycka. It's village, which is situated not far from Leżajsk. Here is super ! In summer I cycling and rollerbliding. I meet with my friends and I go to the poll with them. In winter we have sleigh rides and it makes a lot of fun. Of course with my friends is the best fun. I very like life in my village, because here is quietly, calmly and what is the most important - very very green.
1 5 1