Odpowiedzi

2010-02-01T15:39:52+01:00
Chronić przyrodę nie wyrzucać śmieci nie dozwolone miejsca segregować śmieci sprzątać świat bo inaczej kiedyś przyroda odwróci się dona
2010-02-01T15:43:13+01:00
Segregacja smieci, nie wyrzucanie ich na ziemie tylko do pobliskich koszów, oszczedzaniem energii
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T15:49:57+01:00
Aby uchronić środowisko przed zanieczyszczeniem powinniśmy korzystać z wody w taki sposób, aby jej nie marnotrawić - kąpać się pod prysznicem, używać zmywarki do naczyń, zakręcać szczelnie kran. Aby powietrze było chronione przed zanieczyszczeniami każdy powinien korzystać częściej z roweru lub spaceru, a mniej z samochodu.Źródłem zanieczyszczenia powietrza często jest także proces utleniania, związany z gotowaniem,czy ogrzewaniem wody. Należy więc przy gotowaniu , zakrywać garnek pokrywką, aby sam proces trwał jak najkrócej. Palenie tytoniu także wpływa na środowisko - substancje przedostają się do powietrza, zatruwając je. Można więc temu zapobiec nie paląc.
Na złą jakość powietrza wpływa takze niski poziom wilgotności. Należy więc z rozwagą używać kaloryferów, przykręcając je do odpowiedniej temperatury, aby wilgotność powietrza w pomieszczeniu wynosiła ok. 60%.
Korozja metali także wpływa na nasze środowisko. Należy więc uważać, wyrzucając metalowe odpadki, aby nie zanieczyściły wody, ponieważ przedostające się do niej substancje (meatle ciężkie) powodują skażenie wody i gleby.
Nie powinniśmy używać dezodorantów (spray), ponieważ powodują one zwiększanie dziury ozonowej.Należy uważnie czytać ulotki na farbach, lakierach i kosmetykach, czy aby nie wpływają one na powiększanie się dziury ozonowej.