Odpowiedzi

2010-02-01T15:39:07+01:00
Jezus został ukrzyżowany, aby nas zbawić i wybawić ludzi od grzechu...
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-01T15:40:49+01:00
Jezus zostal ukrzyzowany bo zydzi nie uwierzyli ze to on jest mesjaszem opisanym w starym testamencie, uznali go za bluznierce poniewaz powolywal sie na Boga i odposzczal grzechy, co wg ST mogl czynic tylko sam Bog. Wszystko sie opiera o zuchwalosc narodu izrealskiego w tamtych czasach. Nie przywiazywali wlasciwej wagi do biblii, przekrecali prawa i zakazy na ich korzysc. Ostatecznie uznali ze proroctwo mesjasza nie pasuje do Jezusa ktory rzucil nieco inne swiatlo na prawo boze, dotychczas otrzymywali jasne i proste zakazy lub nakazy, a Jezus nauczal przypowiesciami.

I przede wszsytkim, dal do zrozumienia ze prawo mojzeszowe jest juz nie wazne. Zydzi uznali to za bluznierstwo, nie dopatrzyli sie w tym madrosci, bo Jezus powtarzal ze cale to prawo zawiera sie w 2 nakazach (milowac Boga i blizniego), takim sposobem wiekszosc uznala go za bluznierce ktory ma sie za Boga zeby "zmieniac" (oczywiscie nie zmienial niczego) prawo boze.
2010-02-01T15:42:57+01:00
Wyroki były wydawane przez ludzi. Piłat ponoć ugiął się pod presją tłumu i wydał wyrok. Jeśli tak jak twierdzą katolicy Jezus został ukrzyżowany z woli Boga, jest to bezpośrednia ingerencja w wolną wolę i to nie tylko jednej osoby (Piłata) ale całego zgromadzonego tłumu.

Natomiast jeśli zginął z woli ludzi to to trochę przypadek, że lud Jerozolimy w 3 dni literalnie oszalał i chciał śmierci uwielbianego Jezusa a to wszystko było częścią boskiego planu.

Dziś wiadomo, że Sanhedryn mógł wydawać wyroki do 56-60 roku naszej ery (do powstania żydowskiego) dlaczego sam nie wydał wyroku śmierci przez ukamienowanie jak nakazuje Biblia?

tak wiele pytań tak niewiele odpowiedzi...