Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-01T16:10:44+01:00
Aby być światłem Chrystusa powinienem przede wszystkim żyć według przykazań. Uczestniczyć we mszy świętej, godnie przeżywać katechezy i być aktywnym podczas uroczystości katolickich, a także podczas każdego zwykłego dnia. Mogę również pomagać innym. Nie tylko chorym, ale również osobom zagubionym. Takim, które poprzez własne błędy zagubiły drogę ku Chrystusowi i zmierzają teraz w niewłaściwym kierunku. Aby być światłem Chrystusa mogę zapisać się do wolontariatu. Myślę, że pomoc jaką okazywałbym innym, nie byłaby podstawą wywyższania się przeze mnie. Działałbym zgodnie z moim sumieniem i wypełniałbym tylko to co moje serce mi nakazuje. Myślę, że w jakimś stopniu i teraz jestem światłem Chrystusa. Zawsze staram się żyć w zgodzie z innymi. Staram się być pomocny dla rodziców, kolegów. W swoim życiu niejednokrotnie spotkałem już takie osoby, które są przykładem takich ludzi. Często oddają oni całe swoje serce w czynienie dobra. Poświęcają całe swoje życie.. Myślę, że właśnie w taki sposób mógłbym stać się światłem Chrystusa.
2 4 2
2010-02-01T16:18:49+01:00
A wiec tak aby byc swiatlem jezusa chrystusa trzeba byc grzecznym , chodzic do koscola i sie najweazniejsze modlic . pomagac innym i byc kulturalnym ;) trzeba dac mu wlasne serce i ...;P nie wiem kit
2 1 2
2010-02-01T16:30:05+01:00
Być światłem Chrystusa oznacza postępowanie według Jego woli, czynienie dobra dla potrzebujących naszej pomocy.Najważniejsze jednak jest życie i postępowanie a przede wszystkim przestrzeganie zasad 10 przykazań bożych czyli Dekalogu. Zawarte są w nim prawdy wiary, których przestrzeganie prowadzi do stawania się lepszym a przez to stajemy się świadkami wiary Chrystusa. Również wypełniając dobre uczynki oraz niosąc pomoc biednym czy potrzebującym zbliżamy się do Chrystusa.Ważna ponadto jest nasza modlitwa, którą jest rozmowa i przebywanie z bogiem naszym Ojcem. Dlatego warto poświęcać jej czas oraz modlić się gorliwie. Obecność i uczestnictwo we mszy świętej jest tak samo ważne i daje możliwość lepszego poznania i pogłębienia naszej wiary.
2 3 2