Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2011-07-09T11:43:55+02:00

Rolnictwo ekonomiczne jest systememprodukcyjnym, który eliminuje stosowanie sztucznych komponentów nawozów, pestycydów, regulatorów wzrostu oraz dodatków paszowych. Zaleca się stosownie tradycyjnych metod- stosowanie płodozmianów, resztek pożniwnych, obornika, roślin motylkowych, zielonych nawozów i biologicznej ochrony roślin.

plony  wgospodarstwie ekologicznym są niższe, ale otrzymane produkty zncznie zdrowsze. W gospodarstwie ekologicznym zaleca się hodowlę 3 krów na 1 ha łąk. Polny zbóż zależą kategorii gleby i w rolnictwie ekologicznym ich wydajność wynosi 3-10t z 1ha; roslin okpowych- ziemniaki , buraki-15-10 t z 1ha. Żywność pochodząca z gospodarstw ekologicznych nie jest modyfikowana genetycznie, wolna od środków chemicznych i za to troche droższa.  

2011-07-09T12:18:11+02:00

Rolnictwo ekologiczne jest to  alternatywny system gospodarowania, opierający się na stosowaniu naturalnych, nieprzetwarzanych  nawozów oraz środków ochrony roślin . Zapewniają one zdrowotność uprawianych roślin oraz hodowlanych zwierząt, żyzność gleby. Taka forma nie zanieczyszcza środowiska , jest dla niego całkowicie korzystna, ponieważ nie wykorzystuje się wszelkiego roczaju środków chemicznych. Pozwala ona na wytwarzania zdrowej o wysokiej jakości żywności (zdrowej żywności).W gospodarstwach ekologicznych  używa się maszyn i narzędzi chroniących glebę, poprawiających jej strukturę, oszczędzających energię.