Odpowiedzi

2010-02-01T16:15:27+01:00
Maryje jest dla mnie matkom jezusa ktura rodziła go w betlejem w zimnom noc
2010-02-01T16:15:29+01:00
Dobrze czujemy się w towarzystwie ludzi, od których emanuje pokój i dobroć. Ich ciepło i życzliwość udzielają się otoczeniu, przywracają spokój i poczucie bezpieczeństwa. Tak jest w pobliżu Maryi. To Ona jest wspaniałą Królową Pokoju. Jej serdeczność udziela się tym, którzy Ją czczą i modlą się do Niej. Modlitwa różańcowa to z naszej strony sygnał dany Maryi, że może przy nas być, że zgadzamy się na Jej troskę o nas i na Jej obecność w naszym życiu. W modlitwie różańcowej chodzi bardziej o to, by coś Jej - Maryi dać, niż tylko oczekiwać, że w zamian za tę modlitwę otrzymamy jakieś łaski.Ta dobra Matka nauczy nas rozumieć sens i wartość dobroci i pokojowego rozwiązywania sytuacji napiętych i konfliktowych. Zbliżmy się do Niej, oddajmy się Jej, a zobaczymy ,że będzie nas uczyć chodzenia drogami, którymi Ona chodzi. Z Nią zbudujemy pokojową atmosferę w codziennej rzeczywistości...
Z Nią najlepiej się "dogaduję" po przez różaniec... Dla mnie jest Matką, a jednocześnie Królową Nieba i Ziemi.Przekonuję się, że Maryja jest najlepszą Pośredniczką u Ojca. Na pewno jest ideałem kobiety, dlatego - dziewczyny, bądźcie jak Maryja! :)
1 5 1
2010-02-01T17:00:15+01:00
Myśląc od kilku dni o dzisiejszej uroczystości zastanawiałam się kim dla mnie jest Matka Boża. Pierwsza, nieco przygnębiająca myśl, która mi się nasunęła była taka, że za mało modlę się do Maryi i za mało o Niej myślę. Jakoś tak zapominam o Niej na modlitwie. Już postanowiłam nieco pogłębić moją bardzo ogólną wiedzę o Niej, o Jej Postaci i sposobie życia.

Gdy o Niej myślę teraz i gdy do Niej się modlę, mimo że jak wspomniałam zdecydowanie za rzadko, to zachwyca mnie przede wszystkim Jej zawierzenie i posłuszeństwo Bogu. Ona jest cała dla Boga od początku do końca. Poprzez siłę Jej wiary i zaufania wyrażoną owym prostym i tak pokornym "Niech mi się stanie", jest dla mnie Maryja niedościgłym wzorem oddania się Bogu. Ta jej postawa zasłuchania wobec Bożego głosu wzbudza we mnie ogromne pragnienie Jej naśladowania. Dlatego Maryję proszę o to, by modliła się za mnie, bym umiała zaufać i zawierzyć, bym we wszystkim szukała Boga a nie siebie samej.