Wyobraź sobą, ze pracujesz w redakcji pisma młodzieżowego. Co bys odpowiedział swoim rówieśnikom na ich listy? Wczuj się w rolę psychologa--- okaż zrozumienie i postaraj sie by ton twojego listu był ciepły i serdeczny.

Oto pierwszy list:
Straciłam niedawno najlepsza przyjaciółkę Agatę. Zgineła w wypadku. Nie umiem teraz czuć się dobrze w klasie ani znalesc innej kolezanki. Byłysmy jak dwie siostry, chociaz ja mam rodzenstwo. Bardzo mi jej brak stale mysle o tym co bysmy robiły dokąd bysmy poszły itp. Jak poradzić sobie z tą pustką?? Nie chce mi się uczyć, a w tym roku mam zdawać do liceum.Pomóżcie...
Napiszcie odpowiedz
Wybieram najlepsza odpowiedz

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T16:27:29+01:00
Bardzo nam smutno z powodu śmierci koleżanki . Cóż smutek ci zostanie lecz uwierz w to , że ona mimo wszystko jest przy tobie. Czuwa nad tobą . Tak więc spróbuj się uspokoić i poduczyć się do egzaminu . Zrób to dla niej . Ona zapewne nie chciałaby , byś siedziała w gimnazjum . Co do koleżanek to zapewne ciężko ci będzie znaleźć ale poczekaj jak dostaniesz się do liceum , może poznasz kogoś kto przechodził podobne zdarzenia . Pozdrawiamy i życzymy powodzenia .
3 2 3
2010-02-01T16:27:41+01:00
Przykro nam z powodu śmierci Twojej przyjaciółki.
Życie musi jednak toczyć się dalej .
Twoja przyjaciółka nie chciała by abyś się smuciła.
Postaraj się zająć sobie czymś czas , np. Zapisz się na kurs tańca.
Jeżeli ciągle będziesz to rozpamiętywać , to trudno będzie Ci się na czymkolwiek skupić .
Pamiętaj też o tym , że nie ona jedyna była na tym świecie.
Dobrze zrobiłabyś , gdybyś podjęła wolontariat np.w schronisku.
Wypełniłabyś czas , a dodatkowo pomogła zwierzątkom !
Ślemy wyrazy współczucia .
1 5 1