Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-02T19:52:02+01:00
W trudnych warunkach glebowych najlepiej przyjmują się rośliny uprawiane w pojemnikach. Korzenie po przesadzeniu mogą jeszcze korzystać z substancji zawartych w żyznej ziemi, w której rosły w pojemniku i łatwiej przystosują się do nowych, znacznie gorszych warunków.
Jednak nawet wtedy lepiej zrezygnować z roślin wymagających i uprawiać gatunki pochodzące z suchych i wydmowych siedlisk.

* Drzewa i krzewy liściaste: brzoza brodawkowata, amorfa krzewiasta, oliwnik wąskolistny, perukowiec podolski, pięciornik krzewiasty, rokitnik pospolity, suchodrzew Alberta, tawuła wczesna, wierzba purpurowa, wrzosy, głogi, karagany, moszeńce, tamaryszki, szczodrzeńce i janowce.
* Drzewa i krzewy iglaste: świerk kłujący, sosny: pospolita, koreańska, oścista i kosodrzewina, jałowce: pospolity i płożący.
* Byliny średnie i wysokie: miłek, kocimiętka, gailardia, przegorzan, zatrwiany, nawłoć, aster gawędka, lawenda, posłonek, łubin trwały, santolina, przymiotno, jukka, wiesiołki, krwawniki, nachyłki, czosnki, tulipany botaniczne.
* Byliny niskie i zadarniające: goździk kropkowany, gipsówka rozesłana, smagliczka skalna, lepnica nadmorska, macierzanka, ukwap, czyściec, zawciąg nadmorski, rogownica, kocanki, rozchodniki, rojniki.
* Trawy ozdobne: wydmuchrzyca piaskowa, strzęplica sina, ostnice, kostrzewy.
6 3 6