Napisz opowiadanie opisujące powstanie świata w którym wyrażone będą prawdy religijne:Bóg jest stwórcom,uczynił świat z niczego,wszystko co stworzył jest dobre,człowiek został stworzony na obraz Boga czyli posiada dusze i panuje nad światem.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T17:04:01+01:00
Pewnego dnia, Bóg, władca nieposkromiony, po niezwykle ciężkiej i męczącej walce z Szatanem, swym byłym sługą, zdał sobie sprawę, że jeżeli walki takie będą odbywać się coraz częściej, sam nie poradzi sobie z poskramianiem wroga.
Postanowił więc, że stworzy sobie pomocników, ludzi, którzy pomogą mu stoczyć decydującą bitwę. Zaraz też wziął się do wykonywania swego postanowienia. Jednym machnięciem dłonią stworzył płaszczyznę, kolejnym - rośliny, zwierzęta, a ostatnim, trzecim już ruchem kończyną " wyczarował " ludzi, którzy tak bardzo byli mu potrzebni. Stworzeni oni zostali wbrew pozorom z dobrych, pozytywnych chęci Boskich, więc automatycznie stali oni wszyscy się dobrzy, idealni - po prostu, tacy jak sam Bóg. Mieli swe dusze, a także możliwość decydowania o swym losie. Podstawowym jednak ich zadaniem była walka ze złem, u boku Boga. Na przestrzeni wieków, co możemy zaobserwować, walki te odbywają się bardzo różnie..


Tylko coś takiego udało mi się wymyślić. ;)