Odpowiedzi

2010-02-01T17:20:37+01:00
Sałatka Królewska
1. seler konserwowy (słoik)
2. żółty ser
3. kukurydza
4. wędlina drobiowa
5. majonez winiary dekoracyjny
6. por
7. ogórek kiszony
8. jajka na twardo (4 jajka)

Seler po wyjęciu ze słoika trzeba poszatkować bo moim zdaniem jest za długi. Por najlepiej pokroić w cienkie plasterki , posolić, poczekać kilka minut i przelać wrzątkiem (po prostu rzucić go na sitko i wtedy sparzyć). Jeżeli chodzi o por to skroić tylko białą część i wcześniej oderwać te najbardziej zewnętrzne liście. W sumie gdyby spojrzeć na długośc to zużywa sie 1/3 całego pora. Szynkę drobiową, ser gouda kroiłam w kostkę ( wielkośc wedle uznania). Ogórki 3, takie średnie i również je pokroic w kratkę. Jajka ugotowałac na twardo i przecisnac przez taką krateczkę żeby były w kawałeczkach. Kukurydzę dac mała puszeczce, albo połowę dużej puszki. Co do ilości majonezu to już jak kto woli, lepiej żeby nie dawać zbyt dużo bo jak składniki puszczą sok to może minimalnie zrobić się rzadsza. Aha jeśli ogórki sa bardzo słone to lepiej nie dodawać soli. Przyprawic jedynie pieprzem :)
2010-02-01T17:23:39+01:00

Salat

Zuerst wasche ich Tomaten, Gurken und Kopfsalat. Dann schäle ich sie und schneide klein. Ich gebe dazu Joghurtdressing, Salz und Pfeffer und mische alles zusammen.
Das war's. Der Salat ist fertig.

Salatka

Najpierw myje pomidory, ogorek i salate. Potem obieram je i kroje na male czesci. Dodaje do tego Jogurtdressing, sol i pieprz i mieszam wszystko razem.
To wszystko. Salatka jest gotowa.
:P