Odpowiedzi

2010-02-01T17:46:16+01:00
Hejka. Nie wiem czy to ma być długie [?], oto moja propozycja:

Pewnego zimowego południa, dzień po śmierci babci, zobaczyłam mamę siedzącą przed oknem. Ściskała w ręku naszyjnik i smętnym, pustym wzrokiem patrzyła na śnieg. Podeszłam do niej i bardzo mocno przytuliłam. Wiedziałam jak strasznie musi być jej ciężko. Siedziałyśmy chwilę w ciszy. W pewnym momencie mama spojrzała na mnie tymi swoimi załzawionymi oczyma:
- Popatrz... To dostałam od babci, w chwili kiedy umierała... - powiedziała i pokazała mi to co tak bardzo ściskała w ręku.
Naszyjnik był śliczny. Mimo, że był to tylko malutki kamyczek prezentował się wspaniale.
- To rodzinna pamiątka. Kiedy byłam może w Twoim wieku, albo o rok starsza mama opowiedziała mi historię, która jest związana z tym naszyjnikiem - kontynuowała mama, wcierając oczy - teraz ja chciałabym opowiedzieć ją Tobie.
Z ciekawością przytaknęłam głową, czekając aż mama zacznie opowieść.
- Ten naszyjnik dostała moja prababcia od chłopaka w czasie wojny. Prababcia bardzo kochała tego chłopca, więc ten upominek był dla niej wartościowy. Pilnowała go jak skarbu. Pewnego dnia jakaś fałszywa koleżanka prababci ukradła go. Prababcia strasznie tym przejęta robiła wszystko żeby go odzyskać. W dniu kiedy jej się to udało jej chłopak zmarł na wojnie. Jednak prababcia zawsze o nim pamiętała. Ten naszyjnik nadal był dla niej jak skarb. A wiesz, że naszyjnik dostał ten chłopak od swojej prababci? Ty też kiedyś go dostaniesz...
Mama wstała, położyła naszyjnik na stole i poszła do łazienki. Spojrzałam jeszcze raz na skarb rodzinny. Tym razem fioletowy, malutki kamyczek błyszczał, czego nie zauważyłam dopóki nie usłyszałam jego historii.

Wymyśl tytuł i wstaw akapity.
Życzę powodzenia i pozdrawiam. :-)