Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T17:36:11+01:00
Tytułowa bohaterka utworu J. Słowackiego - Balladyna, od swojej siostry Aliny różniła się jak ogień i woda. Mimo, że łączyło ich tak bliskie pokrewieństwo były swoimi kompletnymi przeciwieństwami.
Jasnowłosa i niebieskooka Alina była oczkiem w głowie matki, ale to nie dziwne. Była posłuszna, delikatna, prawdomówna. Siostrze i matce chciała nieba uchylić.
Balladyna natomiast była zupełną odwrotnością. Ciemnowłosa i ciemnooka dziewczyna. Zamknięta w sobie, często zdarzało jej się nie właściwie odezwać do matki. Szła po tzw. "najmniejszej linii oporu". Chciała mieć wszystko "podane na tacy" . Matka nie sprzeciwiała się temu i być może przez to doszło do tragedii.
Balladyna najpierw zabiła swą rodzoną siostrę. Z zupełnie wg. mnie błahego powodu - chciała być bogata. Sądzę, że gdyby poprosiła siostrę oddała by jej to wszystko co mogła mieć.
Ta jednak musiała zrobić wszystko po swojemu.
Później zabijanie przychodziło z zadziwiającą łatwością.
Dotarła na szczyt dosłownie idąc po trupach. Na szczycie została sama. Bez przyjaciół, nikt jej nie lubił, nie popierał, wszyscy się jej bali. Nie wiem czy o to jej chodziło.
Równie szybko z tego szczytu spadła.
Kara śmierci była chyba najlepszym wyjściem.