Odpowiedzi

2010-02-01T17:34:44+01:00
Wilk to gatunek ssaków z rodziny psowatych, rzędu drapieżnych.
Zamieszkuje lasy, równiny, tereny bagienne oraz góry. Potrzebuje, dużych przestrzeni.Zwykle terytorium zajmowane przez watahę to 100-300 km²[3], ale wielkość ta zależy od dostępności pokarmu i terenu.Wilk szary zamieszkuje Azję oraz północne tereny Europy i Ameryki Północnej.Najwięcej wilków żyje w Kanadzie , w Rosji ( i na terenie Alaski. W Europie najwięcej wilków występuje w Rumunii. Spotykane są też one na Półwyspie Skandynawskim, w Polsce, Ukrainie, Słowacji, we Włoszech i w innych krajach.
Wilk od początku był i jest nadal obecny w ludzkiej kulturze. Na ogół w kontekście negatywnym, jako drapieżca, zabójca lub wcielone zło, wzbudzające powszechny lęk. Z drugiej strony, podziwiana jest wilcza niezależność, siła i wytrwałość.
3 3 3
2010-02-01T17:35:37+01:00
Wilk jest mięsożernym zwierzęciem poluje na np:sarny.Zamieszkuje lasy, równiny, tereny bagienne oraz góry. Potrzebuje, jako gatunek o skłonnościach terytorialnych, dużych przestrzeni. W Polsce najwięcej wilków żyje w województwach: podkarpackim, małopolskim, podlaskim, a także w niewielkiej liczbie na terenie innych województw. Może urodzić przeciętnie 4 młodych wilków
1 5 1