Pomóżcie muszę napisać mit przez zemnie wymyślony na podane tematy
1Dlaczego księżyc świeci nocą?
2w morzu nie zawsze była słona woda.
3 i wtedy Zeus zesłał po raz pierwszy deszcz
Ale mogę zaproponować własny tematpomóżcie plis:(

2

Odpowiedzi

2010-02-01T17:54:25+01:00
Księżyc świeci noca.
Pewnego Dnia , córka najwiekszego boga Zeusa o imieniu Kala wybrała sie nad rzekę. Pływajac i odpoczywajac ujrzała ,że Słońce zachodzi i przestaje świecic. Na parę godzin (12)h zapanowała ciemność.Kala była tym bardzo zmartwiona tak jak i pozostała część ludności która tam mieszkała.
Dziewczyna pomyślała by zrobiło sie jaśniej poprosiła swojego ojca Zeusa by zesłał pioruny. Ojciec zgodził sie ,lecz nie dało to rezultatu. Kala postanowiła wybrać sie do miłej pani , mieszkającej w olimpi. Ta zaś poradziła jej by ona,ojciec i pozostali bogowie stworzyli ogromna kulę która bedzie swiecic noca a dniami Słonce.
Kali spodobał sie ten pomysł.
Zaprosiła wszystkich bogów do tego eksperymetu wszystko sie powiodło.
Tak właśnie powstał mit o księżycu.
11 4 11
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T17:58:58+01:00
2 nie zawsze w morzu była słona woda.
Żył sobie raz pewien skąpiec. Przez swoje uczynki stracił cały swój dobytek. Pewnego dnie poszedł sobie złowić kolację i złowił złotą rybkę. Powiedziała mu, że spełni jego jedno życzenie. Chciał mieć maszynę do wytwarzania soli. Ta spełniła jego życzenie i ją wypuścił do wody. Pomyślał: odzyskam swój majątek. Następnego dnia sprzedawał sól. Ludzie ją kupowali bo w okolicy trudno było ją zdobyć. Ceny za sól coraz to były większe. Za karę ludzie z miasta zepsuli mu maszynę. Ten gdy rano ją uruchomił produkowała ona na okrągło sól. Zrozpaczony wrzucił ją do morza. Do dziś ta maszyna jest w morzu i produkuje sól. Dlatego w morzu jest słona woda.
11 4 11