Napisz rozprawke według planu...
Temat rozprawki: Czy powieści historyczne Henryka Sienkiewicza powinny być w spisie lektur szkolnych?

Plan:
1.Teza
2.Argumenty (wyjęte z "Krzyżaków mają być)
3.Podsumowanie
Z racji na sporą ilość pkt licze na dużą jakość... Ma być mniej więcej taka jak półtorej kartki A3 (pisanego już długopisem), ma być napisane przejrzyście, oraz NAPRAWDE napisane według tego planu.
Pozdrawiam

1

Odpowiedzi

2010-02-04T15:59:25+01:00
Czy powieści historyczne Henryka Sienkiewicza powinny być w spisie lektur szkolnych?

Henryk Sienkiewicz był to polski nowelista, powieściopisarz oraz publicysta.Napisał wiele wspaniałych powieści,jednak bardzo łatwo można zauważyć iż dzisiejsza młodzież sięga coraz mniej do książek autorstwa Sienkiewicza.Moim zdaniem powieści historyczne Henryka Sienkiewicza powinny być w spisie lektur szkolnych.

Po pierwsze, uważam,że najważniejszym argumentem przemawiającym za tym iż powieści powinny znaleźć się w spisie lektur , ponieważ twórczość Sienkiewicza została nagrodzona w roku 1905 Nagrodą Nobla. Nagrodę tę w historii literatury polskiej otrzymało tylko czterech, co świadczy i zapewnia nas o bardzo dużej wartości tych dzieł.

Drugim argumentem potwierdzającym moją tezę jest to, że młodzież dzisiejsza niechętnie sięga do książek w których ukazana jest historia Polski,lecz w książkach Sienkiewicza historia ta jest przedstawiona w bardzo ciekawy sposób, który zachęca do czytania.

Ostatnim argumentem jest taki iż powieść Sienkiewicza dzięki temu,że zawierają opisana historię Polski to uczą młodych Polaków patriotyzmu oraz budzą poczucie dumy ich osiągnięć.

Można wymieniać bardzo wiele argumentów,które będą przemawiały za tym iż powieści te powinny być w spisie lektur szkolnych.Jednak wymienione wyżej argumenty powinny przekonać każdego kto miał jakieś wątpliwości do tego,ponieważ są to powieści bardzo wartościowe i młodzi patrioci dzięki nim mogą przyswoić wiedzę historyczną.
7 4 7