Dokoncz zdania
1.Tematen obrazu pt Wieza Babel 16 wiecznego malarza Pietera Bruegla,jest..................................................................
2.Artysta ukazuje motyw znany z Ksiegi Rodzaju.W Biblijnej opowiesci......................................................................
3.Pieter Bruegel ukazal moment w ktorym .........................................................................
4.Swiadczy o tym zachowania ludzi.Przedewsyzstkim widac.ze .......................................................................
5.Sondze ze ludzie wznosza wieze poniewaz.......................................................................
6.Rozpadajace sie czesci budowli moyna interpetrowac jako.............................................................................PROSZE!!!!!!!!!!!!!!!
DAJE NAJ

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T18:01:19+01:00
1.Tematem obrazu pt Wieża Babel 16 wiecznego malarza Petera Bruegla, jest biblijna wieża Babel.
2.Artysta ukazuje motyw znany z Księgi Rodzaju.W Biblijnej opowieści Bóg miesza ludziom języki. Jest to kara za ludzką pychę, której wieża ta jest symbolem.
3.Pieter Bruegel ukazał moment w którym górne piętra wieży są nie ukończone, prawa strona się rozpada, a ósme piętro dopiero rozpoczęte. Dzieje się to tak dlatego, że Bóg pomieszał im już języki i ludzie nie umieją się ze sobą porozumieć. Jednak mają tak wielkie ambicje, że nie przestają budować.
4.Świadczy o tym zachowania ludzi.Przede wszystkim widać, że są oni pewni siebie, możliwe, że na początku nie zauważają pomieszania języków. Są pyszni, chcą dosięgnąć nieba, dotrzeć do Boga i stać na równi z nim.
5.Sądzę ze ludzie wznosza wieze poniewaz chcą byś równi z Bogiem, chcą dosięgnąć nieba, raju.
6.Rozpadajace sie czesci budowli można interpetrowac jako karę za pychę ludzi, za ich zarozumiałość.
8 3 8
2010-02-01T18:03:32+01:00
1.Tematen obrazu pt Wieza Babel 16 wiecznego malarza Pietera Bruegla,jest zarozumiałość i pycha ludzka.

2.Artysta ukazuje motyw znany z Ksiegi Rodzaju.W Biblijnej opowiesci Wieża Babel to wieża, jaką zaczęto wznosić w ziemi Szinear w Babilonie (po hebrajsku Babel) z zamiarem, by sięgnęła nieba. Rozgniewany zuchwałością budowniczych Bóg sprawił, że zaczęli mówić różnymi językami i nie mogąc się porozumieć, musieli przerwać budowę.

3.Pieter Bruegel ukazal moment w ktorym górne piętra wieży są nie ukończone, prawa strona się rozpada, a ósme piętro dopiero rozpoczęte. Dzieje się to tak dlatego, że Bóg pomieszał im już języki i ludzie nie umieją się ze sobą porozumieć. Jednak mają tak wielkie ambicje, że nie przestają budować.
4.Swiadczy o tym zachowania ludzi.Przedewsyzstkim widac, ze są już tak zaślepieni pychą, że nie widzą jak bardzo oddalają się od Boga zamiast się do niego przybliżać. Chcą oni za wszelką cenę udowodnić, że potrafią doprowadzić pracę do końca, że potrafią być nieugięci i nieustępliwi. Pracują, bo są do tego zmuszani przez własną zarozumiałość.

5.Sondze ze ludzie wznosza wieze poniewaz Nie dopuszczają do swojego umysłu myśli, że jest to ponad ich możliwości, ponad ich ambicje i wysiłek.

6.Rozpadajace sie czesci budowli moyna interpetrowac jako karę Boga ponieważ uznał On tę wieżę na symbol ludzkiej pychy
6 2 6