Odpowiedzi

2010-02-01T18:01:07+01:00
Zima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.Za zimę klimatyczną przyjmowało się okres roku, w którym średnie dobowe temperatury powietrza spadają poniżej 0 °C. Zasadniczo zimę poprzedza jesień, jednak pomiędzy tymi okresami znajduje się klimatyczny etap przejściowy - przedzimie. Podobnie zimę od wiosny oddziela przedwiośnie.Dla półkuli południowej wszystkie opisane daty i zjawiska są przesunięte o pół roku. Za miesiące zimowe na półkuli północnej uznaje się grudzień, styczeń i luty, a na południowej czerwiec, lipiec i sierpień.
14 3 14
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T18:15:10+01:00
Zima - Cały świat przykrywa warstwa białego puchu. Większość zwierząt pogrążą się we śnie, ale mimo to, wszystko tętni życiem - Dzieci zjeżdżające na sankach i nartach, jeżdżące na łyżwach.. i ten cudowny widok - cała rodzina wspólnie spędzająca czas na podwórku, lepiąca bałwany i bawiąca się w śniegu.
Dla wielu osób, jest to wyjątkowa pora roku.. Nadchodzi czas białych puchowych płatków spadających z nieba, które u kresu swej podniebnej podróży, opadają bezwładnie na ziemię i zamieniają się w malutkie krople wody. Zima to także okres Świąt, radości i miłości. Każdy człowiek - dziecko i dorosły, z utęsknieniem czeka więc na pierwszy płatek śniegu. Zima to najpiękniejsza pora roku.. Dar od Boga.
21 4 21