Proszę o dokończenie zdań, i niech to nie będą dwa słowa tylko z ok. dwa zdania w każdym przykładzie.

W związku z AIDS najbardziej boję się ...

Najczęściej spotykane sytuacje, w których mogę zakazić się HIV, to .....

Gdybym się dowiedziała, że mój najbliższy przyjaciel jest chory na AIDS, to ....

Gdybym się dowiedziała, że to ja jestem zakażona wirusem HIV, to ...

Gdybym w przyszłości dowiedziała się, że mój partner seksualny jest nosicielem wirusa HIV, to ...

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-01T18:33:17+01:00
W związku z AIDS najbardziej boję się, że usłyszę, iż jestem chora. Pomimo świadomości zagrożenia są sytuacje, w których zarażenie nie będzie zależne od nas, np. w wypadku samochodowym, kiedy ma się kontakt z cudzą krwią.

Najczęściej spotykane sytuacje, w których mogę zakazić się HIV, to stosunek płciowy i kontakt ze świeżą krwią poprzez rany czy używanie wspólnych maszynek do golenia, przyrządów do tatuaży czy piercingu. Nie można się zarazić poprzez dotyk czy pocałunek.

Gdybym się dowiedziała, że mój najbliższy przyjaciel jest chory na AIDS, to przede wszystkim wspierałabym go duchowo. Najważniejsze jest, by osoby zarażonej nie wykluczyć ze społeczeństwa tylko pomóc mu w leczeniu.

Gdybym się dowiedziała, że to ja jestem zakażona wirusem HIV, to pierwszym moim krokiem byłoby zgłoszenie się na leczenie. Na chorobę tę nie ma jeszcze skutecznego lekarstwa, ale można opóźnić i złagodzić jej skutki. Nie poddałabym się!

Gdybym w przyszłości dowiedziała się, że mój partner seksualny jest nosicielem wirusa HIV, to na pewno pierwszym moim krokiem byłyby badania czy ja też nie jestem zarażona. Z pewnością wspierałabym go w leczeniu, ale nie zgodziłabym się na współżycie. użycie prezerwatyw w tym wypadku jest ryzykowne.
1 5 1