Potrzebne na jutro !!! ...daje max punktów !
dokończ opowiadanie ... z zastosowaniem wyrazów z partykułą !!
Nie wszyscy byli zadowoleni, kiedy na tron wstąpił nielubiany król Mudras. Nalezał on do nienajsypatyczniejszych ludzi. W dodatku nie był zbyt odważny. Bał się nie tylko przeciąłgów, ale nawet wywyższonej posadzki, na której nie trudno o nieprzyjemny wypadek. Najbardziej niepokoiły go niesamowite przepowiednie i wróżby. Wydał więc rozkaz o niezwłocznym ......

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T22:49:54+01:00
Nie wszyscy byli zadowoleni, kiedy na tron wstąpił nielubiany król Mudras. Nalezał on do nienajsypatyczniejszych ludzi. W dodatku nie był zbyt odważny. Bał się nie tylko przeciągów, ale nawet wywyższonej posadzki, na której nie trudno o nieprzyjemny wypadek. Najbardziej niepokoiły go niesamowite przepowiednie i wróżby. Wydał więc rozkaz o niezwłocznym usunięciu ich z zamku. Nielubiani wróżbici zostali skazani na zamknięcie w lochach o nieprzeciętnych warunkach czystości. Nieprzyjemny zapach roznosił się wszędzie. Nielubiane szkodniki takie jak myszy czy szczury pałętały się po niedomytej posadzce. Król był dumny ze swojego nieprzemyślanego czynu. Jak na nie najlepszego władcę, wcale nie głupim okazał się czyn uwolnienia wróżbitów.
Uwalniając jednocześnie zakazał powrotu do królestwa.
Nieprzyjacielskie widma - bo tak nazywał je król - nigdy nie powróciły na dwór, a sam władca żył w spokoju, aczkolwiek jeszcze w niedostatku, gdyż nie mógł znaleźć sobie odpowiedniej żony na tron niemałego królestwa.