Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T18:56:58+01:00
Człowiek jest częścią przyrody, niszcząc ją niszczy samego siebie, lasy są nam potrzebne, drzewa i rośliny wytwarzają tlen którym oddychamy, logiczne jest więc to że wycinając drzewa, niszcząc lasy, sami siebie skazujemy na rychłą śmierć.
1 1 1
2010-02-01T19:04:37+01:00
Polega to na tym że człowiek:
- zanieczyszczając środowisko poprzez korzystanie z chemikaliów, konkretnie niszcząc glebe, niszczy uprawy i i zanieczyszcza wode,
- korzystając z paliw kopalnych zanieczyszcza powietrze, w którym unoszą się w dużych ilościach szkodlwe związki chemiczne,
Wszystko polega na tym że skoro jest się czyjąś częścią to się robi tak by razem wszystko współgrało. środowisko i ludzie żyja w symbiozie - jeśli się coś "popsuje" - stracą na tym wszyscy. Czoowiek próbuje pobierac z natury same korzyści nie dając nic wzamian - tak właśnie nasza planeta stacza się na dno.
2010-02-01T19:05:17+01:00
Człowiek jest częścią przyrody i sam ją tworzy jeśli niszczy ją niszczy też siebie. Zaśmiecając Ziemie lub niszcząc ją w inny sposób szkodzi samemu sobie i innym wokół. Np. jeśli wyrzuca jakiś papierek (z tworzywa sztucznego) to on po paruset latach się rozpuści ale w tym czasie wszystkie substancje trujące wnikną w glebe i zanieczyszczą ją. Jeśli człowiek będzie chciał się napić wody ze źródeł ziemnych będzie to woda zanieczyszczona, a on na tym ucierpi .

mam nadzieje że jakoś pomogłam :)