Odpowiedzi

2010-02-01T19:09:24+01:00
Alkoholizm to problem wielu ludzi na świecie. Przez ten problem dzieci tracą rodziców,pijani kierowcy powodują wypadki często ze skutkiem śmiertelnym.Ludzie dorośli myśla ze mogą poradzic sobie z tym sami, lecz często im sie to nie udaje.Osoby uzależnione od alkoholu popełniają błedy ,których potem nie mogą naprawic.Coraz częsciej obserwuje sie picie alkoholu wsród młodzieży.Nastolatki uwazaja ze jak mój kolega pije to ja tez mogę.Nie zdają sobie sprawy ze alkochol marnuje im zycie.Więc zanim sprubujesz alkocholu zastanów sie czy warto??
1 5 1
2010-02-01T19:09:40+01:00
Alkochol działa niekorzystnie dla człowieka, gdyż wpływa on na jego psychikę.Człowiek po spożyciu niewielkiej ilości alkoholu nie jest wielkim zagrożeniem, ale gdy spożyje go więcej działa on niekorzystnie za nasz organizm.Mówimy , że "Diabeł, co się czai w kieliszku na dnie". To znaczy, że każdy człowiek może popaść w alkocholizm. Alkocholizm jest nałóg, który poprzez który ofiara pada nałogowi. Przez alkochol wiele małżeństw, rodzin się rozpada.Każdy człowiek ma dostęp do tego typu artykułów. Jest pewna granica wieku.Mówimy,że człowiek poniżej 18-stego roku życia nie powienien pić alkocholu. Nałóg ten jest w większości rodzin.W alkocholizm jest bardzo łatwo wpaśc, ale się z niego wydostać jest o wiele ciężej.
1 5 1
2010-02-01T19:10:49+01:00
"diabeł co się czi w kieliszku na dnie"
od dawien dawna mamy doczynienia z problemem alkoholizmu dotykającym coraz to młodszych ludzi. młodzi sięgają po kieliszek w wyniku namów rówieśników jak twierszą "nie chcą być od nich gorsi". zapominają jednak że to nie alkohol uczyni z nich dorosłych, alecz rozum i świadome wybieranie odpowiednich rozwiazan. ten preparat jes przyczyna rownież wielu kłopotów rodzin patolologicznych. w wyniku spożywania "go" przez rodziców cierpią na tym dzieci, po czym po kilku latach sami wpadają w ten sam nałig. są to już młodzi alkoholicy wywdzący swoje nawyki z rodzinnego domu. alkoholizm jest powszechnym problem. truno z nim walczyć \. co 5 młody polak przyznaje się, że sięgnął po kieliszek przed 15 rokiem życia. alkoholizm jest równiez powodem nieplanowanych ciaż nieletnich. dziekujemu zalożycielom klubów AA o stworzenie takich miejsc. nie zapominajmy o tym iż człowiek uzależniony od alkoholu na zawsze bęzie nosił w sobie ten probem.
1 5 1