Co myślicie o tym zadaniu?? Czy moglibyście wstawić jakieś poprawki??


Moim zadaniem jest udowodnić tezę że „najbardziej godne szacunku są dzieła które pozostawiają po sobie piękne ruiny. Warto zastanowić się :Czy to rzeczywiście jest prawda? Analizując przykłady i fakty mogę stwierdzić, że na ten temat można snuć wiele domysłów. Jednak ja postaram się udowodnić że postawiona przeze mnie teza jest prawdziwa.
Rozpocznę od przytoczenia następującego argumentu. Myślę że zwykłe zwiedzanie muzeów czy ruin zamków może nas wiele nauczyć. Jak wiemy każda ruina i każde znalezisko ma swoją historię. I właśnie z nich dowiadujemy się nowych informacji o ludziach którzy żyli w danym miejscu. Ciekawostki które znajdujemy w wykopaliskach na ternach ruin zamku są niezwykle cenne. Z nich możemy się dowiedzieć jak wysoce była rozwinięta gospodarka , obyczaje i kultura ludzi którzy zamieszkiwali te tereny.
Kolejnym argumentem jest to że ludzie zajmujący się wykopaliskami na tych terenach są niezwykle dokładni i zafascynowani tym czym się zajmują i co znajdują. Z kawałków przedmiotów które wykopią z pod ziemi starają się ułożyć jak układankę w jedną całość ,a przy tym, każdą cześć starannie oczyszczają z drobinek pisaku. Sprawia im to ogromną przyjemność i dumę trzymając w dłoniach przedmioty z przed kilkuset lat. Są świadomi tego że trzymają w dłoniach przedmioty których używali ich być może dawni przodkowie.
Jako ostatni argument potwierdzający moją tezę to że postęp cywilizacyjny rozwija się bardzo szybko. Powstają coraz to nowocześniejsze dzieła architektury a ludzie rzadko pamiętają o przeszłości czyli starych zabytkowych i bardzo pięknych budynkach, do których wykonania niekiedy przykładano bardzo duża staranność oraz precyzję. Mam tutaj na myśli np. Zamki, kościoły, pałace na które w dzisiejszych czasach nikt nie zwraca większej uwagi. Postęp który nastąpił spowodował zanik stylów wykończenia dawnych budowli. Siedziby władców ( prezydenta) powstające współcześnie nie mają w sobie tyle uroku i piękna co zamki budowane kilkaset lat temu.
Zdecydowanie zgadzam się jednak z autorem myśli Augustem Perretem, że są w naszym świecie dzieła, które pozostawiają po sobie piękne ruiny.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T20:19:57+01:00
Moim zadaniem jest udowodnić tezę, że „najbardziej godne szacunku są dzieła które pozostawiają po sobie piękne ruiny. Warto zastanowić się: Czy to rzeczywiście jest prawda? Analizując przykłady i fakty mogę stwierdzić, że na ten temat można snuć wiele domysłów. Jednak ja postaram się udowodnić, że postawiona przeze mnie teza jest prawdziwa.
Rozpocznę od przytoczenia następującego argumentu. Myślę, że zwykłe zwiedzanie muzeów czy ruin zamków może nas wiele nauczyć. Jak wiemy każda ruina jak i znalezisko ma swoją historię. I właśnie z nich dowiadujemy się nowych informacji o ludziach, którzy żyli w danym miejscu. Ciekawostki znalezione w wykopaliskach na ternach ruin zamku są niezwykle cenne. Z nich możemy się dowiedzieć jak wysoce była rozwinięta gospodarka, obyczaje i kultura ludzi, którzy zamieszkiwali te tereny.
Kolejnym argumentem jest to, że ludzie zajmujący się wykopaliskami na tych terenach są niezwykle dokładni i zafascynowani tym, czym się zajmują i co znajdują. Z kawałków przedmiotów które wykopią z pod ziemi starają się ułożyć jak układankę w jedną całość, a przy tym, każdą cześć starannie oczyszczają z drobinek pisaku. Sprawia im to ogromną przyjemność i dumę trzymając w dłoniach przedmioty z przed kilkuset lat. Są świadomi tego, że trzymają w dłoniach przedmioty, których używali ich być może dawni przodkowie.
Jako ostatni argument potwierdzający moją tezę to, że postęp cywilizacyjny rozwija się bardzo szybko. Powstają coraz to nowocześniejsze dzieła architektury a ludzie rzadko pamiętają o przeszłości czyli starych zabytkowych i bardzo pięknych budynkach, do których wykonania niekiedy przykładano bardzo dużą staranność oraz precyzję. Mam tutaj na myśli np. zamki, kościoły, pałace, na które w dzisiejszych czasach nikt nie zwraca większej uwagi. Postęp, który nastąpił spowodował zanik stylów wykończenia dawnych budowli. Siedziby władców (prezydenta) powstające współcześnie nie mają w sobie tyle uroku i piękna co zamki budowane kilkaset lat temu.
Zdecydowanie zgadzam się jednak z autorem myśli Augustem Perretem, że są w naszym świecie dzieła, które pozostawiają po sobie piękne ruiny.

Poprawiłem nieco:) Brakowało dość dużo przecinków. Myślę, że pomogłem. Pozdrawiam!
1 5 1