Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T20:06:17+01:00
Potężne trzęsienie ziemi o sile 7,6 w skali Richtera nawiedziło tereny u wybrzeży indonezyjskiej wyspy Sumatra - poinformował amerykański urząd nadzoru geologicznego (USGS). Zginęło co najmniej 75 osób, tysiące ludzi jest uwięzionych pod gruzami - podały agencje, powołując się na wiceprezydenta Indonezji Jusufa Kallę.

Indonezyjska telewizja podała, powołując się na naocznych świadków, że w nadmorskim mieście Padang, stolicy prowincji Zachodnia Sumatra, i okolicach zawaliły się setki budynków, w tym hotele, a droga do miasta została odcięta. Według świadków, wstrząsy spowodowały także zawalenia się mostów oraz wywołały pożary.

Państwowa Agencja ds. Likwidowania Następstw Klęsk Żywiołowych podkreśliła, że trudno oszacować wysokość strat, gdyż nastąpiła awaria połączeń telekomunikacyjnych z Padangiem.
Centrum Ostrzeżeń przed Tsunami na Pacyfiku wydało początkowo ostrzeżenie przed tsunami dla Indonezji, Indii, Tajlandii i Malezji, ale potem je cofnęło.

Według USGS, które pierwotnie oszacowało siłę wstrząsów na 7,9, epicentrum wstrząsów znajdowało się 50 km na zachód od Padangu, na głębokości około 80 km.

- Setki domów przy drodze zostało uszkodzonych. Są pożary, mosty zostały odcięte i wybuchła tu straszna panika, bo rurociągi popękały i zalało ulice - powiedział agencji Reutera świadek w Padangu.

Wstrząsy były odczuwalne także w odległej o kilkaset kilometrów Dżakarcie oraz w sąsiednich państwach: Singapurze i Malezji. Z niektórych wieżowców w Singapurze ewakuowano pracowników.


Pozdrawiam
6 3 6