!! Za 50 !!

proszę o napisanie rozprawki na temat : " Moje 16 lat to ciezki plecak czy skrzydła u ramion " ? pilnie do 20:45 rozprawka żeby nie była za długa ale napisana w miare tak na ocene 4 :) jak określasz swoj 16 rok życia.. czy jest cięzki czy lekki .. mamy wziąśc przykłady z filmu literatury i ze swojego życia

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-01T20:29:51+01:00
" Moje 16 lat to ciężki plecak czy skrzydła u ramion ?". Ja osobiście uważam, że to skrzydła u ramion i postaram się to udowodnić.
Mając szesnaście lat mamy wiele mniej obowiązków niż dorośli. Przede wszystkim mamy o tyle łatwiej, że jesteśmy na utrzymaniu rodziców - nie musimy ciężko pracować na chleb. Niektórym ludziom wydaje się, że lepiej pracować niż chodzić do szkoły. Otóż nie - w szkole bawimy się, ale również i uczymy aby w przyszłości pracować jak najlżej. Często mamy wiele wymówek żeby nie iść do szkoły - np. tak bardzo znane nam powiedzenie - " paluszek i główka to szkolna wymówka". I tak w rzeczywistości jest. Wymigujemy się różnymi błahostkami. W dorosłym życiu nie będą liczyć się błahe wymówki - trzeba będzie codziennie chodzić do pracy. W młodości - mając szesnaście lat - nie jesteśmy obciążeni wychowywaniem kogoś. Za kilka lub kilkanaście lat staniemy na miejscu swoich rodziców. Często nie rozumiemy ich, ale później gdy sami będziemy tak jak oni pojmiemy jakim trudem jest dogodzenie i wychowanie swoich dzieci. W wieku szesnastu lat mamy dużo czasu na zabawy, spotkania z przyjaciółmi. Większość naszego wolnego czasu jest tak spożytkowana. Nie mamy do czynienia z alkoholem i papierosami, które potrafią zrujnować człowiekowi życie. Mamy o wiele mniej problemów niż dorośli.
Mam nadzieję, że udowodniłam, że bycie szesnastolatkiem/tką to skrzydła u ramion. Jednak te szesnaście lat szybko minie i pozostanie szara rzeczywistość.