Mam zadanie następujące ;P
1.Przeczytam dowolną powieść o tematyce młodzieżową, autorstwa polskiego pisarza.
2. Napiszę krótki tekst (jedna kartka A4) w którym w dowolny sposób zaprezentuje zalety tej książki.
No to pozdrawiam jestem z 1 Gimnazjum.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-02T10:09:34+01:00
Powieść współczesnej pisarki Izabeli Sowy pt. Agrafka'', czyta się praktycznie jednym tchem. Autorka wspaniale opisuje perypetie dziewczyny o imieniu Miłka, która wyrasta w bogatym domu, mieszka na jednym z lepszych osiedli, ma wspaniały pokój, super rodziców, ciuchy na każdą okazję w dodatku najmodniejsze - ale czy to wystarczy naszej bohaterce aby być w pełni szczęśliwą? Poszukiwanie własnego ja odnajdywanie się w nowych subkulturach, oraz szukanie akceptacji rodziny -to dylematy młodej dziewczyny na pozór szczęśliwej a w głębi duszy bardzo zagubionej.
Spodobała mi się ta książka ze względu na przybliżenie problemów współczesnej młodzieży, jest dużo sytuacji opisanych z humorem, przejrzyście i w języku młodzieżowym. W końcu najlepszym przyjacielem Miłki okazuje się być jej dziadek -wyklęty z rodziny, bo przecież w życiu nie tylko ważne jest zachowanie pozorów, ale umiejętność słuchania i wspierania drugiego człowieka w trudnych sytuacjach życiowych. Autorka również w tym kontekście wspaniale przekazuje wartości rodzinne, które powoli zanikają w naszym świecie, gdzie rodzice są bardziej zabiegani i zapracowani, nie mając czasu dla własnej rodziny- a dzieci często próbują zwrócić na siebie uwagę popełniając błędy, które niosą za sobą nieraz przykre konsekwencje.
Książkę Izabeli Sowy czyta się łatwo i przyjemnie, jest to książka z głębokim morałem, że tak naprawdę w życiu najważniejsza jest rodzina.