Jak należy postąpić, jeśli jest się świadkiem agresji w szkole ? Napisz przemówienie na ten temat. I mamy to wygłosić przed klasą więc musi być conajmniej na jedną strone do przeczytania. Postarajcie sie napisać jak najlepiejj bynajmniej na 5 ;d . Przemówienie ma być ciekawe takie inne niż wszystkie monotonne. POruszcie PROBLEM I POSTĘPOWANIE W Stosunku do agresji w szkole . Z góry dzienki !! To ważne i pilne.

1

Odpowiedzi

2010-02-02T13:45:11+01:00
Często bywamy świadkami agresji. Nie wszyscy reagują, nie dbaja o to, ze komuś dzieje się krzywda. Nie należy unikać tematu przemocy, gdyż każdy powinien wiedzieć co zrobić, gdy pada się jej ofiarą lub jest świadkiem.
Jeżeli widzimy ofiarę agresji, powinniśmy jej pomóc. Nie trzeba stawać na przeciw oprawcy tegoż człowieka, ale możemy poprosić o interwencję osoby dorosłej (tj. rodziny, opiekuna, nauczyciela). A gdy to nie pomoże, może być konieczne wezwanie Policji. Jeżeli sprawa jest poważna, na pewno pomoga nam jej funkcjonariusze. Oczywiście jeżeli między ofiarą i agresorem nastąpiła drobna sprzeczka i doszło do np. nieprzyjemnej wymiany zdań, to można stanąć w słownej obronie poszkodowanego. Jeśli mamy do czynienia z bójką, nie należy się w nia mieszać. W tym właśnie wypadku niezbędna jest interwencja osoby dorosłej.
19 2 19