Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-02T14:18:41+01:00
Dnia 7 czerwca 2006 r., o godzinie 6.00, pod opiekę naszychwychowawców wyruszyliśmy na dwudniową wycieczkę trasą Toruń-Malbork- Gdynia. Wygodny autobus wiózł nas przez północną Polskę wprostdo miasta Mikołaja Kopernika -Torunia.
Nasza wędrówkę po mieścierozpoczęliśmy od zwiedzania średniowiecznych murów obronnych inajciekawszego ich fragmentu-Krzywej Wieży. Legenda głosi, że wybudowałją rycerz zakonny, który miał jedną nogę dłuższą a drugą krótszą.Wąskimi uliczkami Torunia udaliśmy się następnie na Rynek Staromiejski.Podziwialiśmy Ratusz oraz Katedrę NMP i oczywiście zrobiliśmy sobiezdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika. Chłopcy głaskali, a coodważniejsze dziewczynki całowały złote żabki-symbol Torunia-bo jakgłosi legenda miało to przynieść im szczęście.
Ciekawą lekcjęprzeżyliśmy w toruńskim Orbitarium. Dowiedzieliśmy się jak powstająchmury, ile ważymy na Marsie i co dzieję się z dźwiękiem w przestrzeni.Mogliśmy też posterować sondą kosmiczną i zobaczyć start promu.Najwspanialsze w tym wszystkim było to, że mogliśmy tego wszystkiegodoświadczyć na własne oczy. Następnie udaliśmy się do Planetarium. Tamrakietą kosmiczną polecieliśmy zwiedzać planety. Obejrzeliśmy krateryna Księżycu, zobaczyliśmy, z czego zbudowane są pierścienie Saturna idlaczego Mars jest czerwony. Poznaliśmy też historię powstania Małej iWielkiej Niedźwiedzicy.
Następnym punktem wycieczki byłozwiedzanie domu, w którym urodził się i wychował Mikołaj Kopernik, aktóry dziś pełni rolę jego muzeum.
Z Torunia udaliśmy się doMalborka. Wspaniała pani Przewodnik oprowadziła nas po zamku,opowiadając o wszystkich jego tajemnicach. Napotkany na dziedzińcurycerz krzyżacki pokazał nam jak przed wiekami bito monety i co za niemożna było kupić.
Wieczorny spacer wzdłuż Nogatu zakończył pierwszy dzień naszej wycieczki.
Drugiego dnia odwiedziliśmy oliwskie Zoo, w który zobaczyliśmyzwierzęta z różnych stron świata. Najbardziej podobały nam się małeśmieszne pingwiny i ogromne afrykańskie słonie. Wodny świat izamieszkujące go stworzenia oglądaliśmy w gdyńskim Oceanarium. Kolorowerybki, ogromne ukwiały i prawdziwe, metrowe rekiny zrobiły na nasnajwiększe wrażenie. Po zwiedzaniu Oceanarium udaliśmy się na spacerwzdłuż Skweru Kościuszki. Obserwowaliśmy statki zacumowane w porcie-ORP Błyskawicę, Dar Pomorza i duński statek szkolny"Georg Stage" ioczywiście kupowaliśmy pamiątki.
Nadszedł jednak czas na powrót dodomu, a nam szkoda było wracać, bo wycieczki są przecież takieprzyjemne. Z niecierpliwością czekamy na następną wycieczkę.
Chcielibyśmy bardzo podziękować naszemu sponsorowi-Bankowi PKO SA.,który przekazał dofinansowanie w kwocie 3.000 złotych na organizacjęnaszej wycieczki.
1 5 1
2010-02-02T14:42:57+01:00
SPRAWOZDANIE Z AKADEMII Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada miała miejsce w naszej szkole akademia
z okazji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości.W uroczystości wzięli udział uczniowie,nauczyciele i grupka rodziców.
Akademia rozpoczęła się o godz.9.00,na sali gimnastycznej,od wprowadzenia pocztu sztandarowego szkoły.W tym czasie wszyscy stali na baczność,a z głośników rozlegał się hymn narodowy. Następnie uczennica klasy szóstej wygłosiła referat,z którego dowiedzieliśmy się kiedy i w jaki sposób Polska odzyskała niepodległość.Potem inne klasy zaprezentowały program artystyczny,składający się w większości z pięknych pieśni żołnierskich.Tło występu tworzyły wycięte z kartonu sylwetki żołnierzy naturalnej wielkości,przypięte na granatowym płótnie.
Mnie najbardziej spodobała się piosenka"Rozkwitły pąki białych róż...."wykonana solo przez Angelikę z 6c.Wiersze i pieśni tworzyły podniosły nastrój.Podkreślała go jeszcze dekoracja sali:biel i czerwień flagi,zieleń kwiatów.Uczniowie ubrani w galowe stroje nagrodzili młodych wykonawców brawami.
5 3 5