Odpowiedzi

2010-02-02T15:04:47+01:00
Rejent Milczek

Rejent Milczek jest wdowcem, ojcem Wacława. Jako rejent zdobył niewielki majątek i kupił połowę starego zamku. Do swojego sąsiada Cześnika pała ogromną nienawiścią. Jest człowiekiem konsekwentnie dążącym do celu. Potrafi szantażem, podstępem zmusić innych do zachowania zgodnego z jego wolą. Odpowiednie argumenty Rejenta sprawiają, że murarze składają fałszywe zeznania. Udaje człowieka pobożnego - ręce trzyma w charakterystycznym modlitewnym geście, często powołuje się na "wolę nieba". Są to jednak tylko pozory. Jego zakłamanie ujawnia się, gdy życząc sąsiadowi śmierci powołuje się na wolę boską. Milczek jest jednak człowiekiem honoru - przyjmuje wyzwanie Cześnika na pojedynek, choć zdaje sobie sprawę z przewagi Raptusiewicza we władaniu szablą.


Józef Papkin

Papkin to tchórz i kłamca. Opowiadając różne historie, przedstawiał siebie jako odważnego rycerza, mężczyznę podziwianego i kochanego przez kobiety. Lubił zmyślać, fantazjować, chociaż wiedział, że inni się niego śmieją. Nazywał siebie Lwem Północy.

Nie należał do osób zamożnych, był na łasce Cześnika. Jego majątek to gitara, szabla i kolekcja motyli. Papkin jest najzabawniejszym z bohaterów ,,Zemsty".