Napisz rozprawke na temat ' szkolne koło Caritas - potrzebne czy zbędne ' wykorzystaj po 3 podane argumenty i 3 kontrargumenty.

argumenty :
- pomoc innym ,
- pogłębianie wiary ,
- poznawanie nowych ludzi,
- pozytywny wizerunek szkoły .

konrtargumenty :
-niebezpieczenstow,
- strata czasu ( brak czasu na nauke )
- nad zaufaniem ludzi trzeba długo popracowac
- nie mamy pewnosci czy dary trafiaja do ludzi potrzebujacych

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-02T15:21:45+01:00
W dzisiejszych czasach ludzie nie lubią sobie pomagać. Każdy pnie się na szczyt, nie interesują go inni. Niektórzy jednak zauważyli potrzebę pomocy. Inni się jednak zastanawiają czy szkole koło Caritas jest potrzebne czy zbędne ? Dzisiaj spróbuję odpowiedzieć na to pytanie .
Pierwszym argumentem potwierdzający potrzebę takiego koła jest pozytywny wizerunek szkoły. Szkoła, w której funkcjonowałoby takie koło urosłaby w oczach burmistrza miasta, a także ludzi w mieście. Rodzice na pewno chętniej zapisywaliby swoje pociechy do takiej szkółki. Dyrektor byłby dumny, że ma takich mądrych i pomysłowych uczniów.
Drugim argumentem przemawiającą na korzyść takiego koła jest pogłębianie wiary. Dzięki takiej organizacji ludzie mogliby uwierzyć w innych ludzi, a także w to że Bóg nie odwrócił się od nich. Czy biedniejszy znaczy gorszy? Na pewno nie! W ten sposób można by sprawić radość innym zupełnie bez interesownie.
Ostatnim i chyba najważniejszym z argumentów jakie chciałabym przedstawić jest oczywiście pomoc innym ludziom. To wspaniałe, że można komuś pomóc, że dzięki nam ktoś się uśmiecha. Takie dzieci mają podstawowe marzenia - dziewczynka marzy o spodniach z Housa, chłopiec o butach Nike. O tym co większość ma na co dzień. O tym co każdy z nas może spełnić. Byłoby fantastycznie zobaczyć uśmiech na twarzy dziecka.
Są także argumenty, które mówią o tym że takie koło jest kompletnie zbędne. Pierwszym takim argumentem jest to, że nad zaufaniem ludzi trzeba długo pracować. Tak, to oczywiste, myślę jednak, że gdy chcemy coś osiągnąć to to osiągniemy. Jeżeli pokażemy takiemu człowiekowi, że jesteśmy naprawdę pomocni i nie chcemy nikomu robić krzywdy - to czemu miałby nam nie zaufać? Jednak ludzie bywają różni i po wielu tragediach może im być ciężko uwierzyć jeszcze w to, że istnieją dobrzy ludzie. Wszystko jednak da się zrobić.
Drugim argumentem zaprzeczającym przydatność takiej organizacji jest strata czasu. Wiele ludzi uważa, że ta sprawa ich nie dotyczy, że to problem tych ludzi, że nie mam czasu. Niech dadzą mi spokój. Błędne myślenie. Gdyby ktoś z nas był na miejscu takiego "człowieka po przejściach" na pewno oczekiwałby pomocy i chętnie każdą by przyjął. Tacy ludzie nie wybrali sobie takiego losu.
Trzecim i ostatnim argumentem mówiącym o braku potrzeby takiego koła jest to, że nie mamy pewności czy dary rzeczywiście trafiają do ludzi. To rzeczywiście jest problematyczne. Ludzie bywają bardzo skąpi, pyszni i nie uczciwi. Można temu jednak zapobiec i samemu zawieść owe dary.
Podsumowując uważam jednak, że szkole koło Caritas bardzo przydałoby się w każdej szkole i jest bardzo bardzo potrzebne. Ludzie najczęściej podochodzą do tego pozytywnie i na pewno pomogliby uczniom to zorganizować. Trzeba tylko chcieć i zabrać się do pracy.