Z podanych przykładów wybierz jeden i rozwiń zawartą w nim myśl,opierając się na własnych doświadczeniach lub dowolnej lekturze:
-pieniądzom trzeba rozkazywać,a nie służyć im.
-pieniądz dobry sługa,ale zły przewodnik.
-chciwego nie nasycisz
-chciwemu i pół świata mało.
-Nie złoto szczęście czyni
-pracując dla samych dóbr materialnych,budujemy sobie więzienie.Zamykamy się samotni ze złotem rozsypującym się w palcach,które nie daje nam nic,dla czego warto byłoby żyć.

plis muszę mieć to zadanie jak najszybciej;))

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-02T15:08:44+01:00
Chciwego nie nasycisz piękne polskie przysłowie znaczy ono, że człowiek po mimo bogactwa oczekuje od życia czegoś więcej być może fortuny. Jeżeli zbieże tą fortunę to dalej mu jest mało.Tak jak Scrooge był chciwy tak wielu ludzi na tym świecie nadal jest. Choć Scrooge był bogaty, było mu wciąż mało. Bo im bliżej fortuny, tym bardziej człowiek staje się zachłanny, chciwy.To jest choroba, z której rzadko kto potrafi się wyleczyć. Sam możesz to wyjaśnić na swoim przypadku. Kiedy dostajesz słodycze, kieszonkowe twoje potrzeby się zwiększają i chcesz coraz coraz więcej. Można to porównać do jedzenia, bo im dostaniesz więcej, do tego się przyzwyczaisz i przestanie ci to wystarczac. To tyle przychodzi mi do głowy. Pozdrawiam
  • Użytkownik Zadane
2010-02-02T15:10:55+01:00
Nie złoto szczęscie czyni-chciwego nie nasycisz bo jak mu dasz to on będzie chciał jeszcze więcej

Czy o to chodzi ?
8 2 8
2010-02-02T15:23:11+01:00
Nie złoto szczęscie czyni.
Oznacza to, że niektórzy ludzie nawet jeśli są bogaci to mogą być nieszczęśliwi. Pieniądze nie są w życiu najważniejsze. Np. ważniejsza jest miłość. Człowiek, który ma pieniądze, a nie ma miłości może być nieszczęśliwy, bo przecież prawdziwej miłości nie da się kupić. W lekturze "Romeo i Julia" Kapuleci i Monteki byli bogaci, a jednak ich dzieci były nieszczęśliwe. Często może zdarzyć się tak, że milioner jest nieuleczalnie chory. Na co mu wtedy miliony? Zdrowia sobie nie kupi. Na tym przykładzie dokładnie widać że pieniądze szczęścia nie dają.
7 3 7