Odpowiedzi

2012-07-26T22:04:43+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

Szanowni Państwo

 

      Wszyscy wiemy , że wojna nie przynosi nikomu zadnej korzysci , dlatego postaram się Was przekonać , że takie działania przynoszą człowiekowi   same straty.

      Proszę Państwa ! Wojna to tysiące niewinnych ofiar , które przypadkiem znalazły sie na lini ognia. To paraliżujący strach o własne bezpieczeństwo i zdrowie. Czy nie boimy sie o los własnych dzieci , kiedy bomby wybuchają tuż obok nas ? Nie lękamy się o ich życie ? Jak zagłuszyć ich płacz ?

     Drodzy Państwo ! Wojna jest okrutna , zła i niemoralna. Każdy w takiej chwili może zamienic się w dziką bestię , która będzie strzelać bez ostrzeżenia. Czy tego chcemy ? By brat zabijał brata , a sąsiad patrzył na nas wilkiem ? Chyba nie chcemy cierpienia i bólu spowodowanego utratą bliskiej osoby ? Każdy z nas pragnie miec rodzine u swojego boku i cieszyć sie ich widokiem.

     Prosze Państwa ! Wojna to zniszczone domy, zrujnowane miasta i spalone wsie. Wielu ludzi  zostaje pokaleczonych na całe życie. Na ulicach widać krew , pot i łzy. Każdy w takiej chwili  moze pomysleć , że znalazł się w centrum piekła, bo wojna to piekło , które niesie ze sobą śmierć. Ona jest jak wyschnięte źródło.

     Drodzy Państwo ! Dziś jest dzień , w którym możemy zmienic świat na lepsze. Sprawić , ze wszyscy poczujemy się bezpiecznie. To będzie swiat , w którym nie nie bedzie wojny , głodu i cierpienia. Apeluję do Waszego serca, rozsadku i mądrosci zyciowej.

 

 

 


2012-07-26T22:53:42+02:00

Witam Państwa serdecznie pragnę Wam przedstawić przemówienie na temat tego czym jest dla mnie patriotyzm.

 

Patriotyzm to według mnie bycie wiernym swojemu krajowi! Czyż nie mam racji? Kto z Was uważa tak samo jak ja? Jestem osobą która szanuje swoją ojczyznę i jest w stanie oddać za nią wszystko. Tak jak żołnierze który oddawali w obronie ojczyzny życie. Drodzy Państwo! Patriotyzm to szacunek kraju oraz ludzi którzy w nim rządzą. Uważam, iż w razie jakichkolwiek zamieszek czy wojny jestem gotów stanąć w obronie kraju. Któż z Was nie dba o kulturę i o polskie tradycje oraz nasz język, który jest dla Polaków bardzo ważny. Szanowni Państwo na zakończenie mojego przemówienia pragnę dodać, iż jestem w stanie poświęcić dla ojczyzny wszystko! Proszę Państwa! Serdecznie Was zapraszam do założonego przeze mnie kółka w naszej szkole na którym omawiamy własny patriotyzm oraz patriotyzm postaci historycznych.