Ułóż Historyjkę z wykorzustaniem słów: średniowiecze, zamek, mur obronny, paź, giermek, pasowanie na rycerza, pas, turniej, Damy.


Następne Zadanie
Co oznacz sformułowanie : benedyktyński trud

Punkty dam tylko jak będą ody dwa zadania zrobione jak nie to spamuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3

Odpowiedzi

2010-02-02T17:04:17+01:00
Dawno , Dawno temu w średniowiecznym zamku odbywał się turniej , na którym giermek Miecio miał zostać pasowany na rycerza. To widowisko oglądały wszystkie damy z królestwa . Po uroczystej chwili pomocnik rycerza paź ubrał na siebie za dużą drewnianą zbroję , a zpod niej wystawał mu czany pas. Tego wydarzenia w królestwie i w śerdnowieczu nikt nie zapomniedo końca życia.

Benedyktyński trud - trud, wytrwałość , cierpliwosć, długa, żmudna praca trud benedyktynów przy przepisywaniu ksiąg w skryptoriach.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-02T19:02:57+01:00
Dawno, dawno temu w średniowieczu między dwoma wzgórzami rozpościerał się zamek otoczony mórem obronnym. Odbył się tam turniej rycerski, który oglądał król i damy. Zaraz po turnieju odbyło się pasowanie dwóch giermków na rycerzy. Otrzymali oni wtedy pasy rycerskie, a młodzi paziowie, którzy chcieli też zostać w przyszłości rycerzami przyglądali się temu wszystkiemu z zachwytem.

benedyktyński trud - to bardzo żmudna, nudna, długa i nigdy się nie kończąca praca.

W średniowieczu benedyktyni zajmowali się ręcznym przepisywaniem ksiąg. Była to praca długa i męcząca, stąd więc określenie.
1 5 1
2010-02-02T19:07:30+01:00

W Średniowieczu były tworzone piękne i duże zamki w których znajdowały się np. mur obronny fosa. Wszystko pełniło funkcje obronne.Właśnie dzisiaj paś miał pomagać giermkowi w pasowaniu na rycerza.Giermek był wtedy bardzo podekscytowany.Giermek dostał od damy dworu piękny pas na znak że jest rycerzem.Potem wziął udział w turnieju.

benedyktyński trud-ciężka praca, praca wykonywana dla innych np. benedyktynie przepisywali księgi i zajmowało m to bardzo wiele czasu (nawet całe życie)
1 1 1