DAJĘ DUŻO PUNKTÓW!!!!!
a) napisz w 4- 6 punktach plan opiujący burzę, uwzględnij zmiany zachodzące w przyrozie.pamiętaj o zachowaniu następujących elementów: wprowadzenia, przedstawienia zdarzenia głównego, przedstawienia 2 zdarzeń towarzyszących, zakończenie.
b)opisz burzę. w pracy możesz rozwinąć do postaci akapitów punkty swojego planu z poprzedniego podpunktu...

BARDZO PROSZĘ O POMOC!!!
na dzisiaj!!!
z góry dziekuję.. :)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-02T16:49:22+01:00
Dzień zapowiadał się pogodny. Od rana świeciło słońce i tylko gdzie niegdzie widać było białe chmury. Powietrze było duszne.
Po chwili niebo niespodziewanie pokryło się czarnymi chmurami. Nagle zrobiło się ciemno i duszno. Wiatr zaczął się wzmagać a z nieba zaczęły padać krople deszczu. Drzewa gięły się na wszystkie strony. W pewnej chwili zobaczyłem błysk. Raptem zaczęło bardzo głośno grzmieć. Wtedy ni stąd ni zowąd w drzewo na podwórku uderzył z ogromna siłą piorun i połamał wiele gałęzi. Błyskawice co chwilę rozświetlały niebo. Ciężko było cokolwiek dostrzec, ponieważ z nieba już lała się ściana deszczu.
W ciągu 15 minut deszcz znowu stawał się coraz rzadszy a wiatr już tylko delikatnie poruszał liście drzew. Niespodziewanie zza chmur zaczęło wychodzić słońce i wszystko wróciło do normy.
2 3 2
2010-02-02T19:54:37+01:00
Zapadał zmierzch, po południu na niebie zaczęły gromadzić się chmury, które wyglądały naprawdę groźnie. Powietrze zrobiło się gęste i duszne , drzewa zaczął smagać silny wiatr. Powoli i leniwie spadały z nieba ogromne krople deszczu...nagle zaczęło głośno grzmieć, a deszcz już nie padał tylko zamienił się w rzęsistą ulewę.Niebo przecinały błyskawice , a wiatr wzmagał wrażenie bezsilności wobec praw natury. Wszystko tonęło w strugach deszczu , świat wydawał się szary i ponury.
W ciągu pół godziny powoli wszystko cichło, czarne chmury ustąpiły ,deszcz już nie był ulewą a wiatr zaczął łagodnie szumieć poruszając od czasu do czasu liście drzew. Noc zapowiadała się spokojna.
2 3 2