Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-04T16:30:59+01:00
1.Podczas przesłuchania premiera Donalda Tuska doszło do pierwszego poważnego starcia. Beata Kempa podważyła słowa premiera, który utrzymywał, że nie nazwał jednej z notatek Jacka Kapicy poufną. Przewodniczący Sekuła na wniosek premiera ogłosił przerwę po której przyznał rację Tuskowi.
Posłanka Kempa przeprosiła premiera, podkreśliła, że nie miała na celu wprowadzenie kogokolwiek w błąd. Za swoją pomyłkę winą obarczyła zmęczenie i złą akustykę.
Premier przyjął przeprosiny posłanki PiS. - A jakie mam inne wyjście - zapytał retorycznie.
2.Choć na decyzję Lecha Kaczyńskiego o starcie w tegorocznych wyborach prezydenckich musimy jeszcze poczekać, głowa państwa rusza w objazd po Polsce.
Jutro będzie gościł w Katowicach, a w planach są kolejne miasta. Czy to oznacza, że rozpoczyna nieoficjalną kampanię wyborczą? Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak zaprzecza i jak dodaje, prezydent nie może cały czas spędzać w Warszawie. - Nie należy popadać w absurd, Lech Kaczyński nie jest więźniem w złotej klatce - powiedział minister. Podkreślił, że obowiązkiem prezydenta jest wyjście do ludzi, kontakt z wyborcami.
3.Posłowie śledczy nie ułatwiają wyjaśnienie sprawy, ale nie moim zadaniem jest poprawianie pytań - powiedział premier Donald Tusk po wyjściu na przerwę z przesłuchania komisji śledczej ds. afery hazardowej.
Szef rządu powiedział także, że ma nadzieję, że "polski Sejm polega na tym, że wszyscy cały dzień oglądają komisję śledczą". Pytany, czy jego przesłuchanie zakończy się "przed zmrokiem", szef rządu powiedział jedynie: "niech żywi nie tracą nadziei".
4.Rozwiązania przyjęte w CBA - pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego - nie gwarantowały zachowania tajemnicy państwowej; postępowanie akceptowane przez b. szefa Biura mogło prowadzić do ujawnienia informacji m.in. dotyczących operacji - wynika z raportu po kontroli ABW w CBA.
Dokument trafił do komisji śledczej ds. afery hazardowej. O fragmenty dokumentu pytany był podczas przesłuchania przed komisją śledczą premier Donald Tusk.
Wystąpienie pokontrolne - bo tak oficjalnie nazywa się ten dokument - datowane jest na 2 kwietnia 2009 r. Dotyczy ono kontroli, jaką Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadziła w CBA; obejmowała ona badanie stanu zabezpieczenia informacji niejawnych między lipcem 2006 roku, a 19 grudnia 2008 roku.
5.Polska w ostatnich latach uczyniła znaczne postępy w zakresie edukacji globalnej - wynika z raportu przygotowanego przez międzynarodowy zespół ekspertów, który jesienią ub.r. dokonał w Polsce partnerskiego przeglądu w ramach Europejskiej Sieci Edukacji Globalnej.
Autorzy raportu chwalą też wprowadzenie treści edukacji globalnej do nowej podstawy programowej nauczania, m.in. na lekcjach historii, geografii, wiedzy o społeczeństwie, czy biologii.
6.Wczorajsze przesłuchanie Grzegorza Schetyny rozbawiło mnie, bo poseł starał się być tak pogodnym i zdystansowanym, a nawet zdziwiony wiedzą jaką posiada komisja - mówiła dzisiaj Elżbieta Jakubiak w Radiu Zet.
Posłanka PiS nie wierzy w taką linię obrony, która prezentował wczoraj na przesłuchaniu Grzegorz Schetyna. Określiła wiceprzewodniczącego jako człowieka, który udawał, że nic nie wie o państwie i ciemnych stronach biznesu.