Przedstaw wybrany problem spoleczny wystepujacy w twojej miejscowosci ale wazny dla jej mlodszych mieszkanców. Nastepnie zaroponuj działania, jakie moga podjac wspolnie mieszkancy twojej miejscowosci w celu jego rozwiazania.
PROSZE SZYBKO POMUC MI !!!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-02T17:49:01+01:00
Narkomania wśród młodzieży, jest coraz szerszym problemem społecznym. Po narkotyki sięgają najczęściej młodzi, którzy dopiero się uczą, chcą wszystkiego spróbować. Czują się wtedy lepsi, poważani w środowisku, odważni i pewni siebie. Sięgają też z ciekawości. Te wszystkie czynniki i lekkomyślne zachowanie często prowadzą do śmierci.
Można temu przeciwdziałać prowadząc w szkołach zajęcia o narkotykach, przestrzegające przed ich braniem. Można by także zorganizować tego typu akcję w całym mieście, np na rynku, roznosić ulotki ostrzegające przed braniem narkotyków, nawoływać do ludzi, podawać przykłady z życia wzięte o konsekwencjach zażywania narkotyków.
61 4 61
2010-02-02T17:51:30+01:00
Problemem społecznym jest patologia przejawiająca się przemocą na uliicy, na osiedlu. Wszedzie mozna sie z nia spotkac, poniewaz agresor nie czyje zadnej obawy , nie spodziewa sie zadnej kary za swoje wykroczenia. Moze sie znecac nad mlodszymi , nad slabszymi, nad ludzmi starszymi ale schorowanymi . jest bezkarny. jak mozna temu przeciwdzialac?? powinnismy zlozyc wniosek z prosba do miejscowej policji o patrolowanie osiedli na ktorych zglaszane sa takie sytuacje, mozna tez poprosic o zaloze nie monitoringu osiedlowego aby zwiekszyc bezpieczenstwo mieszkancow oraz mozliwosc zlapania i ukarania przestepcy.
36 4 36