Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-02T17:59:43+01:00
Urszula Zalewska i Pestka Ubyszówna są głównymi bohaterkami powieści Ireny Jurgielewiczowej pt,,Ten Obcy". Dziewczynki przyjaźnią się , mimo , że są zupełnie inne. obie bohaterki są ładne i mają zgrabne i szczupłe sylwetki. Ula do tego jest wysoka i posiada ładne szare oczy i ciemne puszyste włosy.
Jednak cechy charakterów nastolatek są całkowicie odmienne. Ula Zalewska to cicha , spokojna , strachliwa dziewczynka. Przygarniając bezdomnego psa Dunaja ukazuje się jeszcze jej szlachetność i wrażliwość. Oddając przekupce skradzione przez Zenka , swoje , ciężko zarobione pieniądze staje się altruistką.
Pestka Ubyszówna to otwarta , przebojowa , pewna siebie dziewczyna - Zupełne przeciwieństwo swej przyjaciółki. Chcąc zaimponować Zenkowi zachowuje się jak chłopak.
Dziewczyny różni tez sytuacja rodzinna. Ula nie ma mamy , jej kontakty z ojcem nie są zbyt dobre , wychowują ciotki. Ubyszówna wychowuje się w pełnej rodzinie.
Porównując obydwie bohaterki można powiedzieć , że są zupełnymi przeciwieństwami , kontrastują ze sobą , a jednak się przyciągają.
1 5 1
2010-02-02T18:06:11+01:00
Właśnie przerabiamy tą lekture !


A więc....

Ula to małomówna , zamknięta w sobie dziewczyna lubi spokój i nie jest tak szalona jak pestka ,kóra" zadziera nosa" i chce na siebie zwrócić uwage . dziewczyny bardzo się od siebie różnią .