Bardzio ważne w powieści jest ojciec Uli . Co można powiedzieć o doktorze Zalewskim.Jaki był! Jak odnośł się do pacjętów !Czy Ula mogła na niego liczyć ! Czy zmieniła o nim zdanie ! Napisz o tym w formie wspomnień Uli datowanycg kilka lat po pamiętnych wakacjach.

1

Odpowiedzi

2010-02-02T18:32:46+01:00
Pierwszoplanowa bohaterka powieści Ula Zalewska jest półsierotą wychowywaną przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się kiedy była jeszcze małą dziewczynką.Kilka lat po tym zdarzeniu jej mama zmarła.Ojciec zamieszkał w Olszynach i został lekarzem.Ula miała żal do niego, bo zostawił ją i matkę dla innej kobiety.Po jakimś czasie, gdy zmarła jego druga żona zaprosił ją na wakacje do Olszyn.Ojciec pisał do niej listy, lecz ciotki chowały je, bo nie chciały, żeby utrzymywała z nim kontakt.
Ula jest trzynastoletnia dziewczynką.Odznacza się zgrabną i smukłą sylwetką.Jest bardzo małomówna, skryta i nieśmiała.Nie lubi się zwierzać, ponieważ próby opowiedzenia przyjaciółce o sobie kończą się nie powodzeniem.
Delikatność i urok osobisty Uli sprawił, że Zenek zaprzyjażnił się z nią i to właśnie ją obdarzył zaufaniem i jej powierzył swoje sekrety.Ula jest bardzo dobrą i opiekuńczą dziewczynką.Opiekowała się psem Dunajem i pracowała u pana Józka, żeby oddać pieniądze przekupce okradzionej przez Zenka.
Moim zdaniem Ula jest dziewczynką, która ma trudne życie.Ale na szczęście pogodziła się z ojcem i wszystko sobie wytłumaczyli.
7 3 7