Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-02T18:38:36+01:00
Otóż myślę, że patriotą jestem "czuję coś w dołku" słuchając naszego hymnu, spoglądając na wciąganie na maszt naszego sztandaru, rozmawiając po polsku. Czuję się silnie związana z samym krajem, jego kulturą i tradycją, może trochę mniej z jego mieszkańcami. Na codzień dbam o pomyślność i dobre imię swojego kraju i narodu. Dbam o symbole narodowe, takie jak flaga, godło i hymn swojej ojczyzny. Nie pozwalam na obrazę swego kraju. mam wysoko rozwinietepoczucie dumy i godności narodowej. Nie wstydze się bycia obywatelem swojej ojczyzny i przynależności do swego narodu. gdy potrzeba manifestuje swoje przywiązanie do ojczystej kultury, języka, tradycji.
Duma narodowa, patriotyzm, poczucie godności, honor. te cechy, z których kiedyś słynęliśmy, muszą znowu do Polski powrócić. Nie możemy zapominać o naszych wadach narodowych, które są wielkie i które musimy zwalczać, ale musimy też pamiętać, że zawsze mieliśmy także i wielkie zalety. Dzisiaj możemy wskrzesić nasze tradycyjne zalety. Dość już ślepego zapatrzenia na Zachód. teraz czas na szukanie tego co dobre, bo polskie.
8 4 8
2010-02-02T18:39:45+01:00
Jestem patriotą. Nie jest mi obojętne moje państwo. Staram się kultywować tradycję. Wywieszam flagę w święto narodowe. Czynnie uczestniczę w życiu społecznym, należąc do stowarzyszeń. Dbam o swój język narodowy, nie szpecę go makaronizmami.
5 4 5
2010-02-02T18:46:40+01:00
Według mnie staram się być patriotom, ale czasem mi to nie wychodzi. Bardzo często jako harcerz wraz z moimi kolegami chodzimy na cmentarz i sprzątamy groby nizanych żołnierzy. Następnie zapalamy znicze i kładziemy kwiaty. Są to róże w kolorze białym i czerwonym. Nie robimy tego dla korzyści materialnych w postaci np: punkty. Ale są też takie chwile, w których nie zachowuje się jak patriota. Zdarza się, że nie nie wywiązuje się z obywatelskich obowiązków.

Mam nadzieję, że pomogłam :)
4 2 4