Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-02T19:10:20+01:00
Jeśli zamierzasz podarować komuś bukiet kwiatów, zadbaj o to, aby kwiaty niosły ze sobą nie tylko swoją urodę i zapach, ale żeby poprzez odpowiedni dobór barw i gatunków roślin, twój bukiet był jednocześnie listem, przesłaniem, żeby opowiadał jakąś historię, najlepiej historie twoich uczuć. Wyślij kwiaty, które skomponujesz na podstawie kwiatowego słownika, dzięki czemu twoje wyznanie nabierze mocy, będzie bardziej przekonujące i wzruszające dla adresatki.

Mowa kwiatów powstała bardzo dawno temu. Początkowo niektórym roślinom przypisywano właściwości magiczne, więc już samo podarowanie rośliny, uważanej za afrodyzjak, było odbierane jako zaloty. W czasach wiktoriańskich, gdy mówienie o swoich uczuciach było absolutnie niedopuszczalne i uważane za przejaw rozwiązłości, i złego wychowania, ludzie zmuszeni byli stworzyć język pozawerbalny, którym mogli komunikować swoje uczucia. W ten sposób powstał bardzo bogaty i rozbudowany język kwiatów, który w nieco okrojonej formie funkcjonuje do dzisiaj, choć trzeba przyznać, że niewiele osób zna ten język tak dobrze, jak znały go panny i kawalerowie w dawnych czasach. Dzieje się tak dlatego, że obecnie jesteśmy dużo bardziej otwarci, możemy wprost mówić o tym co czujemy, bez skrępowania wyrażać swoje emocje, więc nie czujemy potrzeby zapamiętywania symboliki kwiatów. Z lenistwa zapomnieliśmy, jaką wielką moc mogą mieć tak wypowiedziane wyznania, jak bardzo przemawiają one do naszej wyobraźni - dużo bardziej, niż zwykłe słowa. Bukiet kwiatów można przyrównać do wiersza, napisanego specjalnie dla ukochanej
2010-02-02T19:14:48+01:00
Otrzymałem właśnie bukiet pięknych róż, ale jakich róż.
Kiedy na nie patrze czuje ból tęsknotę za bliską mi osobę którą straciłem, czuć zapach świeży, piękny to dla mnie mordęga, ona też mówiła, że jest piękny. Głęboka czerwień, przypomina mi jej ulubiony kolor, to jest piękne. Czuje tęsknotę, smutek ale także i czuje ulgę, bo gdy patrze na ten bukiet serce mi mięknie i wracaja dawne wspomnienia.
2010-02-02T19:21:03+01:00
Do mojego charakteru pasuje bukiet lekki , piękny i pacnący , zestwienie kwiatów delikatnych i białych np. białe róże , zielone koreanki , zielone gerbery , i białe anturium . Gdyby porónac mnie dojednego kwiatka z pewnością wybrałbym róże która tak jak ja pasuje na wszystkie okazje ;)