Odpowiedzi

2009-10-06T19:05:51+02:00
Dąb - zaliczony do rodziny bukowatych. Należy do niego ok. 200 gatunków występujących prawie wyłącznie w strefie umiarkowanej półkuli północnej oraz w wyższych partiach gór strefy tropikalnej.

Pąki
Wielołuskowe, skupione po kilka na końcowych częściach liści.

Liście
Ułożone skrętolegle, u niektórych gatunków nie opadające na zimę, podczas gdy niektóre są wręcz zimozielone.

Kwiaty
Rozdzielnopłciowe, lecz same rośliny są jednopienne, wiatropylne. Kwiaty męskie zebrane w kotki, podczas gdy żeńskie są pojedyncze. U gatunków klimatu umiarkowanego kwiaty męskie zwisają luźno spomiędzy rozchylonych łusek pąków ubiegłorocznych, żeńskie zaś są wyprostowane i znajdują się w kątach górnych liści rozwijających się pędów.


Owoce
Orzechy zwane żołędziami osadzone pojedynczo w miseczkach, gęsto pokryte drobnymi łuskami. Osiągają dojrzałość w pierwszym lub drugim roku.
6 3 6
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-06T19:19:08+02:00
Moim ulubionym drzewem jest Kasztanowiec a szególnie w okresie jesieni. Jest to bardzo wysokie drzewo, które sięga 30 m wysokości a szerokosc jego ma srednice 120 cm. Jest to drzewo szybko rosnące. Liście tego drzewa mają od 5 do 7 listkow, ktore sa ostro zaostrzone na szczycie. Jesienią jak u wszystkich drzew liście opadają. Kasztanowiec jako jeden z niewielu ma piękne nasiona wszyscy znamy je jako kasztany z których w deciństwie robilismy ludziki. Kasztany sa nie jadalne i troche trujace ale bardzo śliczne na jesieni. Kasztanowce żyją około 200 lat i są surowcami do produkcji leków i kosmetykow ale rowniez potrafi zmiejszac obrzeki. Kasztanowiec to najpiekniejsze drzewo w PolsceCoś możesz dodac od siebie. i zmienic troche
23 4 23