Odpowiedzi

2010-02-02T20:20:19+01:00
Ofiarowana przez Boga wolnośc nie oznacza, że można robic wszystko - wolnośc to inaczej WYBÓR, KONSEKWECJA.
Dzięki wolności można robic dużo, ale są pewne granice - WOLNOŚCIĄ NIE MOŻNA KRZYWDZIC BLIŹNICH!

Wydaje się, że przykazania są to ograniczenia nałożone przez Boga, lecz tak nie jest. Przykazania to droga/podpowiedź, którą dał nam Bóg po to żebyśmy umieli wykorzystac jego dar - wolnośc - prawdziwą wolnośc posiada człwiek, który przestrzega Dekalogu
1 5 1
2010-02-02T20:38:03+01:00
Do rozlicznych cudownych darów, z którymi Bóg stworzył ludzi, należała wolna wola. Biblia informuje nas, że uczynił ich na swój ‛obraz i podobieństwo’, a jednym z przymiotów Bożych jest swoboda wyboru. Okoliczność, że Bóg obdarzył ludzi wolnością, nie oznacza, jakoby zamierzał im pozwolić na postępowanie według własnego widzimisię, bez oglądania się na innych.Słowo Boże mówi na ten temat: „Jak ludzie wolni postępujcie, nie jak ci, dla których wolność jest usprawiedliwieniem zła” (1 Piotra 2:16, Biblia Tysiąclecia). Bóg pragnie więc, aby dla ogólnego dobra nasza wolna wola podlegała pewnym ograniczeniom. Zgodnie z Jego zamierzeniem ludzie nie mieli korzystać z wolności absolutnej, lecz z wolności względnej, podporządkowanej regułom prawa.
w wersecie z Listu 1 Piotra 2:16 nazwano nas „niewolnikami Boga”. Nie jest to uciążliwa niewola — po prostu zostaliśmy tak stworzeni, by podlegać prawom Bożym. Kiedy się im podporządkowujemy, czujemy się szczęśliwsi.


mam nadzieje ze pomogłam choc trochę ;)
2 5 2