Zad. Napisz Petycje do dyrektora
swojej szkoły z jakąś prośbą w imieniu całej klasy.


zad.1) Napisz list otwarty do Min. Edukacji Narodowej Pani Katarzyny Hall. w którym wyrazisz swoje i innych maturzystów niezadowolenie z wprowadzenia matematyki jako przedmiotu obowiązkowego na maturze.

1

Odpowiedzi

2009-10-06T21:06:36+02:00
12.10.2009

szanowna pani minister.
W związku z wprowadzeniem od tego roku ibowiązkowej matury z matematyki jako ludzie w tym roku przystępujacy do matury chcieli byśmy podzielić się z pania naszymi wątpliwosciami związanymi z tym tematem.
Po zdaniu matury wiekszośc z nas wybieze się na pewno na rożnego rodzaju studia kture to wprowadzą nas w dorosłe życie. W tym gronie sa psoby kturym egzamin maturalny z matematyki ze względu na wybrany kierunek kształcenia napewno okaże się przydatny. jest jednak tez gro osub o chumanistycznych zainteresowaniach kturym ten egzamin nie będzie poczebny. Gdyby zdażyła się sytułacja w kturej te osoby tego właśnie egzaminu nie zdadzą z powodu problemów z matem,atyką zostanie im zamknienta droga do dalszej edukacji a stanie się to za sprawą przedmioty kturego dogłębna znajomośc na wybranych kierunkach nie będzie poczebna.
z tego wzgledu mamy nadzieję ze jesli nie w tym roku to w kolejnych latach zmieni pani ten przepis biorąc pod uwagę głównie dobro studentów.

z wyrazami szacunku
tegoroczni matużysci
3 3 3