Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-02T20:42:53+01:00
Średniowieczny rycerz był honorowy, odważny, waleczny, sprawiedliwy, prawdomówny, pobożny, szlachetny i zawsze pomagał słabszym. Jego życiowym celem było hasło: BÓG, HONOR, KRÓL.
1 5 1
2010-02-02T21:00:40+01:00
Według mnie średniowieczny rycerz to człowiek dobrze urodzony,silny fizycznie,zdrowy,zdolny utrzymać odpowiedniego konia do walki,wyposażony w broń,zbroję,szyszak i tarczę.Zobowiązny stanąć na każde wezwanie swojego pana.
W czasach pokoju rycerze średniowieczni zwykle zajęci byli doglądaniem majątków lub urokami życia dworskiego.Swoją sprawność utrzymywali dzięki ćwiczeniom i turniejom oraz polowaniom na grube zwierzęta.
Motywacją do walki była dla nich troska o ojczyznę,wierność swojemu panu, a także chęć zdobywania łupów i przeżywania ryzykownych przygód.
Rycerz miał swoją damę serca,dla której zdobywał trofea,sławił jej wdzięki,potykał się z każdym,kto ośmieliłby się uchybić jej czci.
Rycerza średniowiecznego obowiązywał odpowiedni strój i rynsztunek bojowy: skórzany kubrak,miedziany pas z klamer,buty z byczej skóry,włosy upięte w siateczkę ozdobioną paciorkami.Podczas walki miał na sobie metalowy pancerz,kolczugę,hełm z podnoszoną przyłbicą,ochronne naramienniki i nagolenniki,rękawice.
Do walki używał kopii,miecza lub kuszy.Rzadziej używał topora lub sztyletu.